Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »"Strom svobody je občas nutné zalít krví tyranů a vlastenců. Je to jeho přirozené hnojivo…"Škoda, že jsme si do ústavy nedali nějaká zadní vrátka v tomto smyslu.
Říkat něco jako "lidi, snažíte se blbě, vaše snaha je rozkradená, vše, co jste udělali, skončilo jinde, než jste chtěli, pokud si toho nebudete všímat i nadále, tak to bude jen horší"
IMHO ta otupělost je daná z velké části tím, že mají prostě jiné starosti. Není zase tak málo lidí, kteří se musí hodně ohánět, aby si vydělali na střechu nad hlavou, jídlo pro sebe a pro rodinu a další základní potřeby. Dennodenně do rachoty a z rachoty, přivýdělky, splácení hypoték... pokud člověk musí řešit prosté přežití, tak už mu často nezbývá síla, aby se zabýval problémy státní ekonomiky, svobody a demokracie.
Politici tohle moc dobře vědí a dělají všechno pro to, aby lidé měli těch "jiných starostí" co nejvíc. To není omluva pro nečinnost, naopak je to další důvod, proč si na politiky pořádně posvítit. Politici jsou placení za to, aby problémy řešili, ne aby je přidělávali.
Nečekaně . Jaký vliv měla jako mít nízká volební účast na rozdělování koryt? :-o
Pěkně jsi to napsal ... v jednom mém oblíbeném světu zafungoval Výbor na obranu republiky ... sešli se zainteresovaní, shodli se, pohnuli událostmi. A byla to paráda ...
Že by tu nebyla žádná osobnost a morální autorita, která by na chvíli zapomněla na mrzký svůj peníz a starala se o věci trvalejší?
Jak jen na to reagovat s nadhledem ... "Život? To je to nejtěžší z nejtěžších" ... čili žít dobře. Kdysi jsem tenhle citát vídával na zivecz.
A jaké prostředky tedy máme k dispozici teď?Doma vařené výbušniny, mobilní telefony, širokospektrální vysílače, dálkově ovládané modely letadel s nosností větší jak 2kg?
Huh, takovej nálet bych rád viděl
Tak to máme jedno nabádání a jedno neinformování ...
Tiskni
Sdílej: