Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
"Strom svobody je občas nutné zalít krví tyranů a vlastenců. Je to jeho přirozené hnojivo…"Škoda, že jsme si do ústavy nedali nějaká zadní vrátka v tomto smyslu.
Říkat něco jako "lidi, snažíte se blbě, vaše snaha je rozkradená, vše, co jste udělali, skončilo jinde, než jste chtěli, pokud si toho nebudete všímat i nadále, tak to bude jen horší"
IMHO ta otupělost je daná z velké části tím, že mají prostě jiné starosti. Není zase tak málo lidí, kteří se musí hodně ohánět, aby si vydělali na střechu nad hlavou, jídlo pro sebe a pro rodinu a další základní potřeby. Dennodenně do rachoty a z rachoty, přivýdělky, splácení hypoték... pokud člověk musí řešit prosté přežití, tak už mu často nezbývá síla, aby se zabýval problémy státní ekonomiky, svobody a demokracie.
Politici tohle moc dobře vědí a dělají všechno pro to, aby lidé měli těch "jiných starostí" co nejvíc. To není omluva pro nečinnost, naopak je to další důvod, proč si na politiky pořádně posvítit. Politici jsou placení za to, aby problémy řešili, ne aby je přidělávali.
Nečekaně . Jaký vliv měla jako mít nízká volební účast na rozdělování koryt? :-o
Pěkně jsi to napsal ... v jednom mém oblíbeném světu zafungoval Výbor na obranu republiky ... sešli se zainteresovaní, shodli se, pohnuli událostmi. A byla to paráda ...
Že by tu nebyla žádná osobnost a morální autorita, která by na chvíli zapomněla na mrzký svůj peníz a starala se o věci trvalejší?
Jak jen na to reagovat s nadhledem ... "Život? To je to nejtěžší z nejtěžších" ... čili žít dobře. Kdysi jsem tenhle citát vídával na zivecz.
A jaké prostředky tedy máme k dispozici teď?Doma vařené výbušniny, mobilní telefony, širokospektrální vysílače, dálkově ovládané modely letadel s nosností větší jak 2kg?
Huh, takovej nálet bych rád viděl
Tak to máme jedno nabádání a jedno neinformování ...
Tiskni
Sdílej: