Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
No, ten volební systém má jednu výhodu v tom, že člověk dává kladný hlas dvěma kandidátům a záporný jednomu. To samo o sobě stačí na to, aby právě lidé dávali jeden hlas i úplným volebním outsiderům, protože velkým stranám "na jistotu" můžou dát ten druhý. Janeček ale bohužel řeší špatný problém.
Já říkám, že v podstatě je potřeba udělat to, co plánuje Janeček, ale místo změny volebního zákona politiky dotlačit buď ke schválení rozumného zákona o všeobecném referendu, nebo aspoň speciálního referenda pro občanské veto libovolného zákona, a doplnit to celé několika na státu nezávislými internetovými systémy, které občanům umožní co nejjednodušší orientaci v legislativním procesu, aby pak podle toho mohli vetovat zákony a hlasovat ve volbách. Když politici budou muset z vlastní kapsy zacálovat dvě nebo tři referenda o vetu zákonů, které občané odmítají, tak se hodně rychle začnou zajímat o skutečné názory občanů i uprostřed volebního období.
kolik lidí hlídá svého poslance, svého senátora?
Skoro nikdo, protože v tuhle chvíli je to skoro práce na plný úvazek. Chybí nám nástroje, které by umožnily to hlídání efektivně rozdělit po menších kouscích mezi větší počet lidí.
Ale čí to je chyba - kolik lidí se účastní diskuze v parlamentních stranách - kolik lidí hlídá svého poslance, svého senátora?Ja to udelal, ale mimo podekovani a vysvetleni ze na svem postoji nic nezmeni, jsem niceho nedostahl. Tohle neni cesta. Demostrace taky neni cesta - politici to neberou vazne a taky se mi nelibi myslenka byt skatulkovan jako odborar nebo sympatizant DSSS.
polovina lidí uvažuje stylem "sousede, ať ti ta koza chcípne"Neviem presne, o čom je reč:), ale zahliadla som tento výrok a asi žijem na Marse, no nemyslím si, že máte pravdu. Trávievala som prázdniny na typickom vidieku, a práve naopak, ľudia sa tam skôr správali ako rodina, aspoň na mňa to tak pôsobilo. Žijem v malom meste a nijakú takú závisť a neprajnosť som nezbadala. Ľudia sú všelijakí, ale rozhodne to nie je nejaká všeobecná vlastnosť. Je to zas len ďalší stereotyp, ktorý preberá jeden od druhého a mechanicky opakuje.
Tiskni
Sdílej: