Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
No, ten volební systém má jednu výhodu v tom, že člověk dává kladný hlas dvěma kandidátům a záporný jednomu. To samo o sobě stačí na to, aby právě lidé dávali jeden hlas i úplným volebním outsiderům, protože velkým stranám "na jistotu" můžou dát ten druhý. Janeček ale bohužel řeší špatný problém.
Já říkám, že v podstatě je potřeba udělat to, co plánuje Janeček, ale místo změny volebního zákona politiky dotlačit buď ke schválení rozumného zákona o všeobecném referendu, nebo aspoň speciálního referenda pro občanské veto libovolného zákona, a doplnit to celé několika na státu nezávislými internetovými systémy, které občanům umožní co nejjednodušší orientaci v legislativním procesu, aby pak podle toho mohli vetovat zákony a hlasovat ve volbách. Když politici budou muset z vlastní kapsy zacálovat dvě nebo tři referenda o vetu zákonů, které občané odmítají, tak se hodně rychle začnou zajímat o skutečné názory občanů i uprostřed volebního období.
kolik lidí hlídá svého poslance, svého senátora?
Skoro nikdo, protože v tuhle chvíli je to skoro práce na plný úvazek. Chybí nám nástroje, které by umožnily to hlídání efektivně rozdělit po menších kouscích mezi větší počet lidí.
Ale čí to je chyba - kolik lidí se účastní diskuze v parlamentních stranách - kolik lidí hlídá svého poslance, svého senátora?Ja to udelal, ale mimo podekovani a vysvetleni ze na svem postoji nic nezmeni, jsem niceho nedostahl. Tohle neni cesta. Demostrace taky neni cesta - politici to neberou vazne a taky se mi nelibi myslenka byt skatulkovan jako odborar nebo sympatizant DSSS.
polovina lidí uvažuje stylem "sousede, ať ti ta koza chcípne"Neviem presne, o čom je reč:), ale zahliadla som tento výrok a asi žijem na Marse, no nemyslím si, že máte pravdu. Trávievala som prázdniny na typickom vidieku, a práve naopak, ľudia sa tam skôr správali ako rodina, aspoň na mňa to tak pôsobilo. Žijem v malom meste a nijakú takú závisť a neprajnosť som nezbadala. Ľudia sú všelijakí, ale rozhodne to nie je nejaká všeobecná vlastnosť. Je to zas len ďalší stereotyp, ktorý preberá jeden od druhého a mechanicky opakuje.
Tiskni
Sdílej: