Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Jídlo zadarmo, topení zadarmo, nám ve městě všecko jen zdražujouNo nevím jak v Praze, ale už i na vesnici chtějí za pivo a klobásek pomalu přes kilo. Úplně jsem čuměl. Praha se sem nastěhovala…
Proč jsou všichni vidláci tak nepřizpůsobiví?Možná protože ti vidláci jsou první na řadě, kteří na vlastní kůži pociťují „Pozorovatelné změny klimatu“? Ty extrémy začínají být celkem brutální (úplně odpočtu sucho).
Tak mě napadá kolik lidí ještě ví co to bylo JP neboli Jedový pláštík.Není to náhodou atombordel?
za ktere samozrejme muze zly bily muzKapitalista konkrétně.
Jenže je to bohužel pravda. Nemám žádné dlouhodobé data, ale sleduju výhled a pouze to můžu potvrdit. Je to jak houpačka. Za mírnou zimu, pěkné jaro a babí léto na podzim (ten medián v grafu) bych platil zlatem.
tak na to se vyprdni, tyhle výhledy neberou vážně ani meteorologové.Ta předpověď mně nezajímá, jenže oni v tom grafu mají i skutečné hodnoty i ten medián vypočtený za několik desítek let. Graf za posledních pár roků vč. odchylky od mediánu a třeba pro různé kraje by mě hodně zajímal.
Letošní zima byla úplně normální, mrazy pod -10 byly jen pár dníNo právě. Jenže to je třeba normální někde v horách nebo na té Vysočině, určitě ne na jihu JM a níže.
na jaro si taky nestěžuju a loňský podzim taky bez výhrad. Nevím co bysis tak představoval lepšíhoNic však já si taky nestěžuju. Vždyť říkám, že 24. prosince jsem ještě zevloval venku a kochal se (to šlo ještě chvíli po Novém roku, zimoval jsem někdy v lednu) jak bylo pěkně. Když by byla taková zima každá, nechal bych si to líbit. A to právě není moc normální.
A na co přišel?Kde píšem, že na niečo prišiel? Alebo si chcel reagovať na niekoho iného?
Kapitalista konkrétně.Jo, třeba Československo 80. let bylo vzornou ukázkou ekologické ekonomiky.
že grónsko je zkomolenina z gronlandu což znamenalo zelená země (jen upřesním, aby nedošlo k mýlce, že to nebylo podle zeleného ledu)?Jestli je zbytek tvého příspěvku plný hoaxů jako tento, tak stojí leda tak za vytisknutý a vytření pozadí.
Íslendingabók, composed by Ari Þorgilsson foran Icelandic audience in the third or fourth decades of the 12th century, famously commemorates the naming of Greenland by its late 10th-century Norsepioneer, Eiríkr rauði. According to Ari, Eiríkr “kvaðmenn þat myndu fýsa þangat farar, at landit ætti nafngótt” (ÍF 1:13) (said that it would encourage people to go there that the land had a good name [Grønlie2006:7]). Ari’s story was propagated with the flowering of the Icelandic literary tradition in the 13th century, reappearing in Landnámabók, Eiríks saga, and a passage in Óláfs saga Tryggvasonar en mesta. Yet if Greenland was named by its first Norse settlersin terms calculated to advertise the attractions of itssouth-western fjord-country as a sort of North Atlantic locus amoenus, a fortunate and prosperous place well-suited for human habitation, the label outlasted the message. Fifty years or so before Ari wrote Íslen-dingabók, the Saxon ecclesiastical historian Adam of Bremen supplied an entirely different explanation of the name. For Adam, the land had acquired its designation from its people, who had lived there long enough to have acquired a greenish tinge from the sea-water beside which they dwelt, and whose style of life was still rooted in bad old northern habits: “Homines … similem Islanis vitam agunt, exceptoquod crudeliores sunt raptuque pyratico remiganti-bus infesti” (Schmeidler 1917:274) (the people livein the same manner as the Icelanders except that they are fiercer and trouble seafarers by their piratical attacks [Tschan and Reuter 2002:218]).The Place of Greenland in Medieval Icelandic Saga Narrative
The Saga of Erik the Red states: "In the summer, Erik left to settle in the country he had found, which he called Greenland, as he said people would be attracted there if it had a favorable name."Erik byl očividně kapitalista.
musis az do BreclaviNe, na tom kole jezdím právě abych se jí obloukem vyhnul.
Nebude to tolik kourit, smrdet,Pokud dáváš 1:40 - 1:50 a neleješ do toho M2T, nic nekouří, nic nesmrdí. Maximálně když to roztáčíš za studena, nebo se ti pálí karbon nebo nějaký sajrajt ve výfuku, ale na zahřátem motoru nemáš ani šanci poznat že jedeš za dvoutaktem. Smrdí normálně spáleným benzínem a pečenýma muchama a komárama.
což teda u babety nejde protože má automat.Přesně naopak. Ona má sice automat ale nemá volnoběžku, takže z kopečka to zařadí dvojku a většina lidí má tendenci pustit plyn (zavře šoupátko) a nechat to jet samospádem, jenže motor se rozjede do větších otáček než je konstruovaný a bez benzínu do komory nejde taky olej a píst se na konci kopečku zadře. Bývá to nejčastější závada v případě zadření ale jinak správného provozu. Posprávnu když jedeš z kopečka by si měl mírně držet brzdu a v intervalech otvírat šoupátko v karburátoru nech se píst maže když to motor brzdí. A nebo si nainstalovat tu volnoběžku.
o vlastně, ono to z kopce nejde, já už to zapomněl, neseděl jsem na tom asi 30 let.Nejvyšší čas.
Jestli si dobře vzpomínám, šlo to vykvaltovat ručně, jen se myslím muselo zastavit.Eye. Akorát když jedeš z kopečka moc rychle, tak vlivem odstředivých sil se umí připnout ten pastorek k hřídeli sám. Prdel v 50km/h třeba.
Tiskni
Sdílej: