Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
symfony ma tiez admin generatorNo ja v CodeIgniteru pouzivam jako view vrstvu XML a XSLT, takze si UI pisu sam. A ono je to nekdy i jednodussi napsat, nez studovat neco, co vymyslel nekdo jiny. Princip "convention over configuration" to sice moc necti, ale taky se to s nim prehanet nemuze...
a mozno sa vam to zda zlozite, ked pre jednu tabulku sa generuju styri subory do modelov ale urcite je to lepsie ako jeden subor pri zend_frameworku ktory som si aj tak pisal samA co v tech 4 souborech je? Ja nevidim duvod mit vice jak jeden, totiz tu danou servisni tridu, ktera se jako model chova (nepocitam potencialni domenove tridy, tech muze byt klidne 30). A tu si milerad napisu sam, jak jinak. Jen ja vim, co mi ma controller predat do view, ne?
inac creale je perfektna vec pre pristup do db, ja som v zivote s niecim lepsim nerobilCodeIgniter ma hodne jednoduchou DB vrstvu, ale me to moc nevadi. Pouzivam ji jen na dotazy smerem do DB a jednodussi smerem ven z DB. Na slozitejsi dotazy pouzivam Query2XML a dotazy si pisu sam. Jestli mi nejaky ORM opravdu vyhovuje tak, ze temer nemusim sahnout k jinym zpusobum (az na detaily, nic neni dokonale), tak to je ten v Djangu, ale to uz jsme jaksi mimo PHP
Tiskni
Sdílej: