Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Myslim že to byl nějakej dokument o GMO žrádle co běžel někdy letos na dvojce. Ale už nevim jak se to menovalo.
Velmi mě zaujala podobnost mezi světem SW patentů/ochran proti kopírování a GMO. Patenty, uzákoňování jejich ochran, licence, někdy až výmysly naprosto jdoucí proti zdravému rozumu (Jak je to vlastně s DRM od média až po obrazovku?). Naprosto stejný SHIT jen ve větší (a nebezpečnější míře — když někdo neuvidí DiCapria ve 3D, nic moc se nestane, když už se půlka světa nenají, tak je to horší). Ještě se nakonec můžeme dočkat agentů s průkazkama co budou lifrovat data v počítači podobně jako agenti Monsanta lifrují rozšíření svých semen.
…a že jsem tím shitem krmen už odmalička.…aniž bych si toho byl vědom, protože až teď mě trklo, že „Rondup“ a RoundUp bude asi jedna a ta samá věc.
Takový hnědý svinstvo, ale funguje fest.
Plevel tam dřív nebo pozdějc zase vyroste, na dvoře to tim prolejváme furt a furt tam ve škírách mezi dlažbou roste novej. Dyť sami píšou jak je biodegradabilní a další kecy.
Až bude roundup ready i ten plevej, tak budem v prdeliProtože?
Co se vlastně stane s prostředím, pokud na něm má dlouhodobou dominanci jen jeden určitý druh naprosto čisté plodiny?podívej se na Šumavu
RoundUp má poločas rozpadu asi 17 dní, takže chvíli po vysazení bude půda čistáI když ji tím prakticky zavlažuješ? Si o úroveň víš, tohle není jaderná fyzika.
A AFAIK nesouvisí s MonsantemJá měl za to, že je autorem značky, no ale když už ne, tak aspoň největším výrobcem, potažmo uzurpátorem značky určitě jo.
Rezistence na RoundUp nebo jiné chemické přípravky hrozí i bez GMO a spousta rezistencí vznikla v době, kdy se ještě o žádném GMO nikomu ani nesnilo.Však rezistence proti glyfosátu vznikla přirozenou rekombinací (myslím snad nějaké půdní bakterie či co). Nepřirozeně se jen našel gen (či skupina) za to zodpovědný a ten se začal kopírovat do RoundUp-Ready plodin.
Tipuju, že za nějakých sto generací to bude k neposlouchání a za tisíc k nepoznání.Justin Beaber? Mozna se to spis zacne dat poslouchat :)
Napadlo mě, že by se na genetický kód jahody měl zákon tvářit úplně stejně jako na software.Nejdřív je třeba zapracovat na DRM, např. tak, že se šlechtí rostliny neschopné rozmnožování. Semena je pak třeba opakovaně kupovat. Což už se aktivně děje. Stejně jako v oblasti duchovní tvorby, i tady perverze přirozeného chodu věcí. A kdyby se to náhodou nepovedlo, tak pěstovat cokoliv, čeho semena nebyla řádně zakoupena u (C) (R) (TM) vlastníka všech práv všude a navždy, je samozřejmě ilegální a naroveň terorismu. Svoboda (vydělávat všude na všem) musí holt bejt.
Fascinující. Pokud někdo vyrobí sterilní GMO, dostane vynadáno, že je monopolista a vyděrač.A shodou okolností se objeví choroba, vůči které je shodou okolností imunní jedině ten sterilní GMO…
In 2003, U.S. scientists demonstrated D. radiodurans could be used as a means of information storage that might survive a nuclear catastrophe. They translated the song It's a Small World into a series of DNA segments 150 base pairs long, inserted these into the bacteria, and were able to retrieve them without errors 100 bacterial generations later.
Sem se zase zakecal a už sem zapoměl co sem chtěl původně sdělovat,ale zase krasne
Nikde nic nečekanýho, nepochopitelnýho, novýho.Si přečti něco od Neala Ashera, sérii Cormaca, ten píše docela svěží sci-fi s nápady, které jsem nikde jinde nepotkal a rozdíl mezi jednotlivými civilizacemi je dost brutální a výborně popsaný. Mimo jiné tam je pár věcí, které jsou prakticky nepochopitelně vyspělé, jako třeba Džain nebo Drak.