V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tiskni
Sdílej:
Není ti to hloupé vůči ostatním, kteří skripty nemají a tudíž musejí nudnými repetitivními činnostmi trávit celé hodiny?Neni. Je to konkurencni vyhoda.
Nema se venovat necemu jinemu z vlastni vule a rozhodne se nesmi flakat.lol, to se trosku vylucuje :D
Ve firmě kde jsem dělal kontrolu kvality to tak bylo, takže nikdo z dělníků nebyl nijak motivován k odvádění lepší práce nad rámec povinností, i když na to kapacity mělNeznáš staré socialistické heslo „Práce pouze do výše svého měsíčního platu“? By mě zajímalo čemu se vlastně divíš
Tady mluvím spíš o uvolněnějším vedení, kdy si o některých věcech rozhodují a některé procesy nastavují zaměstnanci, přičemž vedení funguje spíš jako orgán s právem veta.Worker cooperative. S vlastnictvím je to různé. Tak nějak měla původně fungovat i naše družstevní výrobny a z legálního hlediska by mělo jít o jejich obdobu.
By ses divil.Není čemu.
Zamestnanec ma delat to, co je mu narizeno. Nema se venovat necemu jinemu z vlastni vule a rozhodne se nesmi flakat. To neni jen muj nazor, ale objektivni fakt.Kde je ten objektivní fakt definovaný?
Nebo robota.Robot je automatizovanej
Je to jako kdyby ho zákazník peskoval, že jeho firma vyrábí věci moc efektivněNebo aby zaměstnanec sám podal výpověd, protože již není ve firmě třeba a další setrvání by snižovalo firmě výdělek.
Zamestnanec ma delat to, co je mu narizeno. Nema se venovat necemu jinemu z vlastni vule a rozhodne se nesmi flakat. To neni jen muj nazor, ale objektivni fakt.Bullshit to je, a vůbec ne objektivní fakt. Zaměstnanec se má chovat podle smlouvy se zaměstnavatelem. Součástí popisu té práce může klidně být nějaké to flákání nebo vlastní iniciativa. A ty jim do toho nemáš vůbec co kecat, je to na nich, jak se dohodnou. Co kdybys radši místo rejpání do zaměstnanců odpověděl na tuhle otázku?
Vtip je v tom, ze zamestnanec nema delat na necem jinem. Sam od sebe si ani nema zadne cinnosti automatizovat.To je zas psané kde?
Pokud ma navrh na zlepseni procesu, samozrejme jej ma sdelit kompetentni osobe tak, aby firma mohla diky zefektivneni usetrit penize na lidskych zdrojich.A nebo taky si taky návrh na zlepšení procesu může nechat pro sebe není-li dostatečně motivován se o něj podělit, použít ho až bude zakládat konkurenci a původní firmu u které pracoval tak poslat díky konkurenčnímu boji do konkurzu. To je taky cesta nebo ne?
Je mi lito ale smlouva je smlouva a zadana prace je zadana prace :)5-10 minut pracovat a pak se flakat? To je podle tebe v poradku? Spravne by bylo sdelit svuj navrh na zefektivneni procesu, aby firma mohla usetrit na lidskych zdrojich. Ale ty bude zrejme typ cloveka, ktery ma na flakani za cizi penize zaludek.
ze je manager debil je bezna situace, kdyby nebyl debil, nemusel by delat manazera :)Vim, ze chces urazet, ale mas trochu pravdu. Neni to bezna situace, ale obcas se to vyskytuje.
Spravne by bylo sdelit svuj navrh na zefektivneni procesu, aby firma mohla usetrit na lidskych zdrojich.To je psané někde v zákoníku práce? Je to zaměsnancovo Know-How a ten má svaté právo si s ním dělat co chce, ne? Nebo zas špatně interpretuju?