Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
A proč by se necommitovaly? Pak přijde nový vývojář a bude si zakládat projekt v IDE znovu a vytvářet znova všechno nastavení? Např. Netbeans mají ve svém projektovém adresáři složku private – ta se do společného úložiště nedává, ale všechno ostatní tam patří. Jsou to celkem důležitá metadata k projektu.
Okrem toho systémy ako cmake umožňujú jednoducho vygenerovať súbory pre IDE. Takto nikto v teame nie je nikým obmedzovaný / diskriminovaný len pre to, že mu vyhovuje niečo iné.
Pokud má být práce v týmu efektivní, tak moc prostoru pro individualismus v těhle věcech není – je potřeba dodržovat společné konvence – a ty jdou ještě dál, než nastavení projektu: často je potřeba i jednotné nastavení IDE – např. aby všichni používali stejné odsazování a formátování kódu.
Ad „Minimum konfliktov“: nebudu dávat do společného úložiště změny, které mají smysl jen pro mne. Naopak ale mohou nastat mezilidské konflikty, kdy se lidi nebudou schopni dohodnout, co se má jak dělat a každý bude chtít používat svoje nastavení a konvence, na které je zvyklý.
*.pbxuser
, *.mode1v3
) a četnost konfliktů výrazně klesla. Teď jsem ještě zvědavý, jak snadno se bude mergovat hlavní projektový soubor. Opět je to XML asi na dva tisíce řádek, ale pokud jen přidám nový soubor do projektu, nemuselo by to být tak zlé.
Nestačí tohle?
http://shanesbrain.net/2008/7/9/using-xcode-with-git
První odkaz při Googlování: xcode git
git-attributes
se u merge
píše:
Unset – take the version from the current branch as the tentative merge result, and declare that the merge has conflicts. This is suitable for binary files that does not have a well-defined merge semantics.Čili je to přesně naopak, než bych potřeboval – já bych chtěl vzít verzi z mergované větve.
Tiskni
Sdílej: