Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
vi nekdo jak jsou ty bryle pri stridani leveho a praveho oka synchronizovany s obrazovkou?Synchonizace se většinou dělá IR vysílačem (tj. stejně, jako klasické dálkové obvládání), který je někde v blízkosi obrazovky.
A proc nevyuzit principu kdy by v levem byla polarizacni folie a v pravem ta sama ale otocena o 90 st. Pak by se nemuselo nic stridat, stacilo by aby monitor vysilal obraz polarizovany 0st pro leve a 90st pro prave oko .. ? tohle nejde ? proc ne .. ? :)To jde u projektorů (a tam se to běžne používá), u LCD je problém v tom, že polarizační fólie už součástí LCD je. Vyrobit obrazovku, kde by polovina obrazových bodů měla polarizaci jedním směrem a druhá opačným, by bylo celkem náročné.
Modelů se na trhu objeví vícero, například Sapphire jich uvedl pět a liší se typem a množstvím 64bitové paměti (DDR2, DDR2, 512 MB versus 1 GB)
Zajímalo by mě, jestli opravdu pro sledování 3D filmů (Avatar) doma je tak nutné mít 3D televizi,jak výrobce udává a nestačil by jen 3D blue-ray přehrávač,který umí komunikovat s polarizačními brýlemi přes nějaký už v něm vestavěný IR port?
Televizi jsem si koupil loni dost drahou LCD, 200Hz a Full HD, čili zobrazovací frekvence je dostačující na 3D efekt. Podle mě je televize pouze zobrazovací zařízení, které musí splňovat určité parametry. Hlavně musí být zajištěna komunikace neboli synchronizace s brýlema a obrazem.
Když si přečtu o 3D brýlých od Nvidia, tak tam se řeší jen připojení na pc,monitor s taktem 120Hz a také se tam píše o zmiňovaném IR portu, který je napojený na USB zásuvku pro komunikaci s brýlemi. Čili z toho je jasné, že není potřeba, aby brýle komunikovali přímo s monitorem nebo s jakým koli zobrazovacím zařízení, ale přímo se zdrojem čili s počítačem a grafickou kartou k tomu stvořenou, tedy v mém případě s blue ray přehrávačem.
Jde mi o to abych si mohl do budoucna pustit 3D film na televizi,kterou mám a nemusela se kupovat nová,ale stačil by jen 3D blue ray přehrávač? Podle mě by to fungovat mělo, ikdyž samozřejmě výrobci elektroniky budou tvrddit,že k tomu musí být i 3D televize. Snad mi někdo porozumí o co mi jde a poradí.
Tiskni
Sdílej: