Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
1,5&nsbpGHz 250&nsbp€
&202F;
(narrow no-break space).
Muzete mi prosim nekdo seriozne rict, ktera ze to hra na Linuxu je schopna vyuzit vykon te GeForce? Napada me snad jen Quake 4/Doom 3. Obecne mi povidani o grafickych kartach prijde na tomto serveru jako kopani se do rozkroku, jelikoz je vsem jasne, ze mnoho novych featur bude mit podporu v ovladacich nejdrive za rok, nektere dokonce VUBEC.
A co hry pro MS OS spuštěné přes wine? ;)
Tím narážím jen na dle Vás "malou" škálu "náročných" her. Tím nechci samozřejmě tvrdit, že ovladače jsou 100% využívající potenciál karet.
V cem je problem? Ve wine beha spousta veci v pohode a pokud nejste spokojen, muzete si na hry koupit nejake to Win XP home za cca. 2 tisice a mate vystarano...
Proc zrovna mluvit o hrach, ja myslim, ze vyuziti 0.9 TFLOPs je jen otazka dostatecne fantazie
Muzete mi prosim nekdo seriozne rict, ktera ze to hra na Linuxu je schopna vyuzit vykon te GeForce?
A můžete my prosím říct, proč si myslíte, že grafická karta(nebo snad i celé PC) je určena jen k hraní počítačových her?
Napada me snad jen Quake 4/Doom 3.
Zas to imbecilní slovo výkon. To je jako co? Počet vertexů, které dovede vykreslit za sekundu? Pokud ano tak v tom třeba Nexuiz Quake 4/Doom 3 trumfne(i když neříkám, že ty vertexy používá smysluplně).
Tiskni
Sdílej: