Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Asi jen proto, že masy u foťáků znají (a ctí) pouze tento jediný parametr.
Někteří znají ještě druhý: rozsah zoomu. Ten ale bohužel kvalitu výstupu degraduje ještě víc - nesmyslně velké rozlišení se dá přinejhorším dodatečně zmenšit, ale optické vady dvaceti- a vícenásobných zoomů žádný editor nenapraví.
Využití? Asi tisk fotografií ve větších velikostech.
Něco mi říká, že to nebude úplně typické využití fotomobilů… :-)
tvy znalosti o mikropixelech :) pochazej z jedny diskuze na abickuA to jsi zjistil kde? → (zejména ta tabulka na konci)
initramdisk
*) z nějakého prťavého disku, se kterým BIOS nemá problém (napr. systémového SSD) a u zbytku se používá buď už zmíněná GPT, nebo se na partiton zcela kašle, obzvlášť při použití LVM. Navíc se tím vyhnete problémem se zarovnním sektorů 512B versus 4KB, protože DOSovká partition má jako na potvoru maximální počet sektorů na stopu 63, takže první oddíl defaultně začíná nezarovnaný vůči 4KB. Některé disky to řeší posunutím adresace, ale osobně to považuju za poněkud neštasné řešení.
*Tedy pokud vaše distribuce ještě nepoužívá initramfs
nebo si jádro nepřekládáte sami na míru.
Nespolíhal bych na to, že uvnitř toho externího HDD je SATA konektor. Například WD My Passport Essential od B8B revize má USB napájený přímo na disku (viz foto v příloze, co jsem vygooglil)
Tiskni
Sdílej: