Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
(pokud mobil nemá problém se 4 jádry tak 16 krát tolik v desktopu by mohlo jít zvládnout chladit)Problem neni ve chlazeni. Ja ted pracuji na prototypu deseti jadroveho ARM big.LITTLE, a navrhuji pro to systemovou architekturu a je tam zilion problemu, od potizi s vlastnim HW (propustnost nekolika level cache, IPC komunikace) po SW, ktery neni vetsinou designovan pro beh na vice jadrech. Programatori jsou kapitola sama pro sebe, lidi schopnych psat rozumne multi-threadove aplikace, zejmena pro RTOS, je malo.
...jen tam, kde je k dispozici DisaplyPort výstup.
...tak, že od monitoru si karta „slízne&lquo; rozsah...
9 až 60 MHz ...nekoukal jsem na originál, ale 9 až 60 MHz se mi zdá na monitor trochu moc
Nojo, koukám na xrandr a taky tam mám podobný hodnoty. To jsou mi věci....
Pro ilustraci, právě píši tento příspěvek na AMD Phenom II X4 955 s TDP 125 WJinak řečeno pracujete s počítačem tak, že jeho procesor s největší pravděpodobností jede na svojí minimální frekvenci a ještě k tomu většinu času tráví v idle, a kritizujete autora článku za to, že v takové situaci ten procesor kupodivu má nízkou spotřebu. Taky jsem si nevšiml, že by autor článku někde tvrdil, že TDP je spotřeba procesoru, ale já koukal jenom do toho článku, zatímco vy jste to možná vyčetl z hvězd.
Tiskni
Sdílej: