Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Bratranec si nedavno koupil nejaky levnejsi notebook od Toshiby (pod 15kKc) a zjistil, ze skvele a vyhodne led podsviceni jim pri snizenem jasu blika jaxvina.Zesilovač s fototranzistorem k osciloskopu leží vedle mě v poněkud demontovaném stavu a nemám tady pájku
ale rozdil mezi 50 Hz u LCD a CRT je z principu naprosto jinyAno, to vím, jen jsem chtěl ukázat, že jsem možná jedním z těch „citlivějších“.
Kdy to poznas jsou hlavne FPS hry, coz ale u filmu ti zas tak nevadiHry nehraju, ale u videa právě i u 25 FPS občas vidím trhání.
Hry nehraju, ale u videa právě i u 25 FPS občas vidím trhání.Tak ale to bude asi problém někde jinde když se ti to trhá, ne? Zkus tohle. Pokud to bude fungovat, dej si rovnou facku. Pokud ne, zajdi si na vyšetření.
Ano, to vím, jen jsem chtěl ukázat, že jsem možná jedním z těch „citlivějších“.Všichni jsou „citlivější“. Obecně nejvíc před Vánocema nebo narozeninama.
Tak ale to bude asi problém někde jinde když se ti to trhá, ne?Proč? Prostě tam vidím podobné neplynulosti jako u videa z mého foťáku (dává 15 FPS), akorát méně výrazné.
Zkus tohle. Pokud to bude fungovat, dej si rovnou facku.Vidím tam kombinaci
# A green disc running around the circle of lilac discs in place of the gap; # The green disc running around on the grey background, with the lilac discs having disappeared in sequence.(konkrétně velice slabě ta růžová kolečka a obíhající zelené kolečko). Co to ukazuje?
Pokud ne, zajdi si na vyšetření.Děkuji za doporučení, nedávno jsem byl (takové ty puntíky s podobným jasem, ale různou chroma složkou). Úspěšnost přes 90 %.
Všichni jsou „citlivější“. Obecně nejvíc před Vánocema nebo narozeninama.Jak to víš? Příští týden mám narozeniny ;)
Proč? Prostě tam vidím podobné neplynulosti jako u videa z mého foťáku (dává 15 FPS), akorát méně výrazné.Ale pohyb pociťuješ, ne? Tak v čem je problém?
Co to ukazuje?Že ti funguje double-bufferingová keška. Teď ještě jestli ti funguje interpolátor.
Ale pohyb pociťuješ, ne? Tak v čem je problém?Pohyb pociťuju i u toho 15FPS videa z foťáku. Přesto ho lidé z nějakého důvodu považují za nekvalitní (hlavně kvůli té snímkové frekvenci).
Přesto ho lidé z nějakého důvodu považují za nekvalitní (hlavně kvůli té snímkové frekvenci).Prosimtě lidi považují za nekvalitní všechno na čem není logo HD, HQ nebo Adidas. Z toho bych si vůbec nic nedělal.
Pohyb pociťuju i u toho 15FPS videa z foťáku.Tohle je docela zajímavé, protože tahle A/V větev se zdá být neúplně prozkoumaná. 15 FPS stačí, pokud jde třeba o pohyb v malém rozsahu. Myslím si že budoucnu je v něčem dynamicky adaptovatelném. Ono už to stejně dneska tak nejde brát, protože obraz je rozkouskovaný na bloky a pohybové vektory se zapisují stejně jen pro ty bloky kde součet residua stopne nad deltu jinak se to vyplní SKIP blokem, takže některé části obrazu se obnovují třeba jednou za sekundu a jiné třeba plně. Docela ironicky, když by se zvedla snímkovací frekvence, objem dat by zůstal furt stejný, což IMHO svědčí o tom, že ve více snímcích stejně není víc dat, takže proč zvedat náročnost?
15 FPS stačí, pokud jde třeba o pohyb v malém rozsahu.No právě. Takže třeba cokoli točené z ruky nebo švenkování nebo kombinace pak vypadá nechutně. Schválně si zkus u odkazovaného videa zahodit každý druhý snímek.
Přestaň blbě kecat, prostě když ti přes obrazovku něco prosviští a ideálně je to jestě velká plocha (třeba vesmírná loď)A co když se ta vesmírná loď pohybuje pomalu? Pak je 25 snímků za sekundu zbytečný luxus.
snad skoro slepý všimne, že to není úplně plynuléTak s termíny jako
i slepý si všimnebych opravdu mírnil, protože aspoň v současné situaci se velice těžko špatně určuje čeho si kdo všimne a čeho ne.
A už tenhle pocit kazí dojem z "hitech" technologiíTo je ono. Kde končí rozum, tam nastupuje hi-tech technologie.
též blbý pocit hráčů nebo porucha mozku?Odezva. Je potřeba dosáhnout co nejmenší prodlevy od pohybu myši až po výsledný pohyb zpracovaný v mozku (o to víc, že celý systém právě jede v jedné smyčce), proto je potřeba dosáhnout větších snímkových frekvencí. U filmu ale na zpoždění až tak nezáleží (není to interaktivní).
Rozhodně je to lepší než zvyšovat furt rozlišení, pokud vůbec něco zvyšovatS rozlišením to zas souvisí jak? Tuhle potřebu furt něco zvětšovat jsem nepochopil. Nechte si zvětšit penis a mně dejte pokoj.
A co když se ta vesmírná loď pohybuje pomalu? Pak je 25 snímků za sekundu zbytečný luxus.Já proti dynamickému fps nic nemám
Odezva.Budiž. Ale na tom, že velká pohybující se věc ve velké rychlosti přes celý obraz je pořád problém trvám.
Tuhle potřebu furt něco zvětšovat jsem nepochopil.Píšu pokud vůbec něco. Taky nejsem nějaký zastánce zvyšování, ale holt je to věc byznysu, něco se "zlepší", udělá se z toho modní vlna a výrobci zařízení, vydavatelé a spol se napakují. Proč ne
Já proti dynamickému fps nic nemám .Nejhorší by byla vesmírná loď, která rychle zrychlí
Prosimtě lidi považují za nekvalitní všechno na čem není logo HDOMFG. Dneska je HD už opravdu všechno.
Na druhou stranu po zvýšení rozlišení se určitě zase časem v GUI zvýší DPI aplikací a bude to tam kde to bylo předtím.Snad do té doby dokonvergujeme k vektorovým UI prvkům a z toho vyplývající plynulé škálovatelnosti nezávislé na DPI zobrazovadla.
a i SDHC/SDXC s rozhraním UHS-I umí zapisovat třeba 60 MB/sJá bych na každou SD kartu hodil PCIe 3.0 endpoint řadič a bylo by
V posledním odstavci o AMD Llano přebývá mezera v 3 jádrové, a výraz 4core bych počeštil.
V druhém odstavci o GTX 560 chybí mezera v 99%.
V druhém odstavci o kartách Memory Stick chybí mezera v 50MB/s a 100MB/s, a ve třetím odstavci je 32&nbso;GB.
Z toho část padne na režii USB přenosů (hlavičky datových paketů, kontrolní součty).Přesně tak, nejen hlavičky, ale i hlavičky hlaviček. USB je naprosto dementně navržené (ok, USB 3.0 se to snaží řešit). Nejhorší je to u low-speed, kde je režije protokolu tak velká, že to sice má linovou rychlost 1.5Mbit/s, ale nedá se tím přenést víc, než cca 50-70kbit/s. Prostě tohle musel navrhovat naprostý debil...
Tiskni
Sdílej: