abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2003 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Jendа avatar 14.8.2015 04:14 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    To si jako koupím procesor za deset litrů a není v něm (použitelná) teplovodivá pasta za pár korun?
    14.8.2015 07:50 autobus 380
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    Asi je účel, aby se mikroprocesor upekl tejden po skončení záruky. Takže kurvítko. Napadá mě víc řešení. Buď to neřešit, nechat ho v tom hicu a tejden před skončením záruky ho definitivně upéci a vyreklamovat. Nebo ztratit záruku a přepastovat jak píše autor. Nebo ho moc netejrat výkonem a spoléhat se, že možná vydrží víc než jen záruční dobu.....
    14.8.2015 08:00 Lubomír
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    Ty toho asi o procesorech moc nevíš. Už nějakou dobu CPU neupečeš a Intel snad nešel upéct nikdy. To třeba hraní s napětím je jiná věc.
    Jendа avatar 14.8.2015 10:30 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    Tím asi myslel zkrácení životnosti příliš vysokou teplotou.
    14.8.2015 10:48 Lubomír
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    Nepřipadá mi. Ostatně kolik rozbitých procesorů na jejichž rozbití se nepodílel uživatel či vadný zdroj/napájení jsi viděl? Já za poslední dekádu ve vzorku v řádech tisíců CPU od Intelu ani jeden. A mé osobní procesory jsou přetočené od počátku věků a třeba i ten P3 550@915 funguje dodnes a přežil i tři zdroje.
    vlastikroot avatar 14.8.2015 18:42 vlastikroot | skóre: 24 | blog: vlastikovo | Milevsko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    Videl jsem AMD Athlon X2 5200+, ktery normalne fungoval, jen se pri sebemensim provozu prehrival nad 100 stupnu (podle interniho senzoru), i kdyz byl chladic studeny. Jiny procesor fungoval bez problemu. Byl z aukra, takze nevim, co mu kdo udelal.
    We will destroys the Christian's legion ... and the cross, will be inverted
    19.8.2015 10:28 Lazar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    Myslím, že použitím pasty místo pájení jde Intelu o omezení možnosti prodloužení morální životnosti CPU pomocí OC.
    14.8.2015 08:19 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    Problém je spíš v tom, že tam je pasta za pár korun místo pasty za trochu víc korun (ale pořád směšně málo v poměru k ceně procesoru). Je to trochu podobné jako výkonnější AMD procesory, které se zásadně dodávají s chladičem, ale ten stejně nikdo soudný nepoužívá a místo něj si radši namontuje lepší za pár stovek. Samozřejmě s tím "drobným" rozdílem, že použitím jiného chladiče neriskuje záruku.
    14.8.2015 07:22 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    bude muset koupit samostatnou grafickou kartu (což efektivně řeší ±jeden František Palacký a buď levná GeForcka a proprietární ovladač od Nvidie, či levný Radeon a Catalysty či čekání na Godota, tedy odladěný ovladač AMDGPU)

    Pokud se bavíme o kartách v ceně kolem jednoho Palackého, tak tam stačí sáhnout po Radeonu 6450 (nejlépe v bezvrtulovém provedení), se kterým na žádného Godota čekat nepotřebuju, protože bez problémů funguje s dávno existujícím open source radeon driverem.

    David Ježek avatar 14.8.2015 09:19 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    vč 3D? vč akcelerace videa? vč openCL?
    14.8.2015 09:36 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    3D ano, akcelerace videa ano, openCL ani supermoderní hry nepotřebuju - a kdyby ano, stejně si na ně nebudu kupovat kartu v ceně "±jeden František Palacký". Podle té formulace jsem měl za to, že se bavíme o kategorii "grafická karta, která stačí na normální práci s počítačem, ale moc nestojí a moc netopí".
    David Ježek avatar 14.8.2015 09:39 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    ještě upřesním: 3D s výkonem srovnatelným s catalysty?
    14.8.2015 09:47 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    Nemám tušení. Na svém počítači jsem měl fglrx jen jednou a nemám nejmenší chuť se k němu vracet. Takže: 3D s výkonem dostatečným na to, abych si mohl jednou za čas zahrát xonotic. Zkusím to napsat ještě jednou: když pro mne bude 3D výkon podstatný, nebudu si kupovat low-end grafickou kartu.
    14.8.2015 17:28 Dizz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování
    Chtel jsem napsat to stím výkonem také, pak jsem si uvědomil, že jsem na mobilním Radeonu 5470 hrával Half-Life 2, Desktopový Radeon 6450 by měl být výkonějši. Je "spousta" kvalitnich her na ktere by výkon 6450 se slušnými ovladači stačil.
    14.8.2015 18:40 Jiří J. | skóre: 34 | blog: Poutník | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Skylake je výrazně chladnější po přepastování

    Ale já vím, co víc si přát. Aby NVidia vzdala G-Sync a přešla na VESA FreeSync. :-(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.