Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Napis to lepe, ty sam..
nepište mi a pokud možno nepište vůbecMě případná bulvárnost textu nevzrušuje, ale to z části proto, že ten text samotný se blbě čte.
... že s rostoucím rozlišením to chce současně pokud možno více fps než v rozlišení originálním/původní....
Proč? (hraju skoro vše na 60 FPS a nikdy jsem nezaznamenal problém, ale je možný že už mám starý "vyčumený" oči)
Nechápu (neboli z mého zaslepeného pohledu nevidím) rozdíl mezi 60 a 120FPS (na dobrém displeji samozřejmě :) )
Nechci trolit, prostě mě to zajímá, asi tak jako nepoznám rozdíl na běžné aparatuře (rozuměj slušnější zvuk, ne jednopásmová chrastítka pod monitorem, ale zase ne aparatura za 100 000) CD x kvalitní MP3, tak nevidím na první pohled rozdíl mezi 60 x 120 FPS.
starý "vyčumený" oči
Spíš mě napadá klasické: laguje ti mozek. ~_^
Za sebe můžu napsat jen tolik, že je mi to šumák, protože akční, ani „fotorealistické“ hry prakticky nehraju a na filmy nekoukám, ale ten rozdíl v plynulosti je na dobře konfigurovaném systému s nějakým tím rychlým 144Hz monitorem s *sync obrovský.
Tak to vypadá, že příští investice bude asi do nového monitoru...
Rád bych si počkal na 4K, kde předpokládám ještě 120+Hz moc běžné není (a ještě asi chvíli nebude, samozřejmě za to nechci zaplatit co za ojeté auto)
Laguje mozek - to už dlouho, ale tím to snad nebude. :)
BTW: Filmy ve vyšším fps? U tech vidím rozdíl mezi 20 a 30 FPS, ale jak to přeleze tech 30(35), řekl bych že to nepoznám.
I když si dneska ze zvědavosti najdu nějaký 60 FPS video a zkusím porovnat oproti 30.
Ono se to chce rozhodnout, co člověk vlastně chce.
JJ to řeším celý život :)
Asi to dopadne tak, že ušetřím a nekoupím nakonec nic (nebo počkám aspoň na podzim, akorát by mě to lákalo hrát, když je venku pěkně) :)
Tohle bylo spíš takové cvičení "jak to vidí ostatní" a třeba mi to na podzim pomůže se líp rozhodnout.
Tiskni
Sdílej: