Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Vidim ze pipacs zas vybuchol :D. A to je dobre treba ukazat retardom z Red Hatu a hlavne tomu blbovi Ingovi ze su naozaj retardi.Poslouchaj synt, když pipacs někoho chválí, sou to retardi? Já jen abych si v tom udělal jasno.. > ..it's what pretty much everyone else (other than you, that is) in > the world does, including your own employer, Red Hat. > i already asked you about this and you never responded so here it is again: > what do you think about Red Hat publishing security errata (including kernel > vulnerabilities)? with CVEs, description of fault, etc.
So Andrew, I think that arguing that something _can_ be done with fuse, and thus _should_ be done with fuse is just ridiculous. That's like saying you should do a microkernel - it may sound nice on paper, but it's a damn stupid idea for people who care more about some idea than they care about reality.
Na btrfs se zatím nedá spoléhat (nedávno se mi rozsypalo a hláška fsck.btrfs, že je ten systém rozbitý a fsck.btrfs zatím neumí opravovat, fakt nepotěší)To bude asi to docela stabilně
zamlcane bugy v kerneli, ignorovanie zavaznych bugov, silent fixing atp.To jsou zase bláboly...
Neobsahuje vsak ani 1/3 z toho co grsec.Je to už nějaký pátek, co tady někdo získal přístup k IRC, které ovládalo nějaký botnet složený ze zabordelených Linuxových strojů. Strojů s grsec jádrem tam bylo opravdu požehnaně, takže to asi nebude taková výhra, jak nám tady, pane odborník na všechno s.u.d., prezentujete.
Ako vies ze admin nebol retardovany a nejednalo sa o toto ?Jak vím, že se nejednalo o to, co cituješ? Fakt snadno, jako duševní cvičení si domysli, jak je to možné...
Vy dvaja ste retardovani pepici. Bez vseobecneho rozhladu v security.Tak teď si jim to nandal.. a úplně shodil svůj post..
1) Pipacs si vybral cestu anonyma 2) Implementacia ASLR v MS, vo vanilla linuxe je ZLA ! To je cisty fakt. To ze ty si jebnuty pepicek je vec dalsia. 3) Selinux je ubohost oproti PaXu. Selinux je prachsprosty MAC ktory v poslednom case vykrada viac a viac PaX. Neobsahuje vsak ani 1/3 z toho co grsec. Pouziva LSM, neriesi arbitrary RWX bugy v kerneli ani infoleaky. Exec Shield je na smiech. 4) Na bugy ktore boli zamlcane existovali exploity, neboli vydane ziadne advisory, CVEckaCituj nějaký důvěryhodný zdroj...
Prazdny pepik s mastnymi vlasami robi najvacsi randal :)Opět si jim to nandal a eště víc si zdiskreditoval svůj post.
Tiskni
Sdílej: