Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.
Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.
Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.
když při uspání zahodím klíč k LUKS, tak to kromě vzbuzení nic neuděláZahazuješ i klíč k /? Používáš ten Mrkvův patch, nebo jsi to vyřešil nějak jinak?
.
Naopak ficura typu, ze se ntb uspany do ram pri 1 % baterky sam probudi a zasuspenduje se mi prijde podstatne uzitecnejsi (a musi mit hw podporu), nicmene lepsi je to samozrejme nenechat do takoveho stavu dojit. Pokud mam jen par procent baterky, o suspendu do ram se nepokousim, pokud je baterka aspon na 25 %, tak to vydrzi i den.
). Žádné následky to ale naštěstí nezanechalo.
Nicméně i tak by takové probuzení nemuselo být veselé a to ne kvůli přehřátí, ale možnosti poškození hdd. Ale to už je každého věc, jaké uspání si zvolí dle situace. Máme 4 alternativy: na disk, do ram, do ram s případným probuzením a zapsáním na disk, do ram i na disk. Každé má své výhody a nevýhody a záleží na situaci.
co když se to probudí v tašce, kde to má i během hibernace velkou šanci se přehřát?No, horsi asi bude, kdyz se probudi zrovna ve chvili, kdy s nim v batohu na zadech nekde bezim nebo jedu na horskem kole krajinou (a notebook ma klasicky HDD).
).
jak to bude se starou baterií uvidím, můj funguje od prosince a používám baterii denně... baterii podle mého zabije trvalé připojení notebooku do el. sítě...
baterii podle mého zabije trvalé připojení notebooku do el. sítěProč proboha?
Tiskni
Sdílej: