Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Tým pravidelně vezme některé ovladače ze stromu Staging a před zapnutím ve stromě Ubuntu je trochu opraví, takže uživatelé Ubuntu mají k dispozici lepší pokrytí hardwaru.A pak ať mi někdo tvrdí, že Ubuntu přispívá upstreamu... opravdu pochybuju o tom, že by bylo o tolik složitější opravit ten ovladač v hlavní řadě.
A co brání někomu pustit diff a ten patch si prostě udělat, pokud o to mají zájem ... lenost? To samé třeba brání někomu, kdo ho udělal - třeba se mu nechce čekat měsíc plný stupidních dotazů, než ho tam dají.Hmm... takže podle tohoto by vývojáři kernelu, kteří už tak nevědí kde jim hlava stojí, měly procházet jednotlivé modifikované kernely a zjišťovat jestli náhodou neexistuje nějaká zajímavá modifikace/patch, který by se mohl hodit, zanalyzovat jej, otestovat, upravit a udržovat. Paráda - pěkně sobecká logika. Moc rád bych slyšel co na tohle říkají ti vývojáři kteří do kernelu (software obecně - když mluvíme o Linuxu a Canonicalu) přispívají, a vývojáři Canonicalu potom vezmou jejich hotovou práci a je jim i za těžko poslat pitomej patch. Rád bych slyšel na vlastní uši co si o tom myslí, a zvlášť tehdy, když zase někdo začne nadšeně vykládat jak Ubuntu přispívá k rozvoji Linuxu. Pche,...
Ubuntu podporuje víc architektur, než jakákoliv jiná distribuce, alespoň podle toho, co je Petovi známo.Já nevím, do kolika umí Pete počítat, ale ať počítám, jak počítám, tak Debian jich má teda víc...
Jakmile je jádro připraveno, testuje se v Montrealu v laboratoři s 500 či 600 stroji.to je jediná věc co se mi na ubuntu líbí .. to oceňuji .. jinak mne vubec neoslovilo .. stale příliš chaotické distro a na desktopu admin unfriendly ..
rebase -i
.
Mimochodem rebase dělá mnohem víc než mění základní bod, viz rebase -i.V daném případě to zjevně použito nebylo. Respektive za dobu, co překládám, jsem si nevšiml, že by rebase bylo použito jinak než pro změnu základního bodu.
Tiskni
Sdílej: