Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Také jaké jsou velké změny? ŽÁDNÉ. Absolutně žádné. Jasně, jako obvykle jsou dvě třetiny změny ovladačů, pak je tu spousta náhodných věcí, ale klíčové je, že 3.0 je jenom přečíslováníAch jo. To je lečo. Tak proč to proboha dělá? Mě je jasné, že on se v tom vyzná, ale jak zas budu sakra vysvětlovat, že víc změn se událo i v přechodu z 3.0.0 na 3.0.1 než z 2.6.39 na 3.0 a, že 3.0 automaticky neznamená „Super-stable brand-new next-generation line, který prostě musíš mít“ a že je to jen další z dlouhé řady a že to číslo vlastně nic neznamená. Prostě existují i lidé s znalostmi elementární matematiky, kteří se v ničem jiném než v těch číslech nevyznají. Proč nemyslí Linus i na ně?
LOL, to je snílek. To jsem zvědavý jestli kdy vůbec ten bordel v ARM stromu zmizne.Doufám, že manažeři pracující pro výrobce embedded zařízení začnou chápat…
Je čas, aby si manažeři znovu promysleli konkurenční modely a začali chápat a využívat masivní výhodu spolupracujících modelů oproti historickému a již nefungujícímu modelu
Tiskni
Sdílej: