abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 25
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    13.6.2011 08:38 Honz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    "Také jaké jsou velké změny?" Má tam být "tak"?
    13.12.2021 06:56 geebranz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    embedded devices

    Recognize
    13.6.2011 10:31 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Nie som síce vývojár/programátor, ale po prečítaní príspevku "Fork ARM jádra?" od Thomas Gleixner my skoro padla sánka.

    +1000
    13.6.2011 13:58 dopisovatel | blog: zpravicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Články od jirky bourka jsou už dlouhou dobu stabilně to nejlepší, co tady na abclinuxu existuje.
    15.6.2011 14:51 Aminux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Ale diskuse pod článkem tomu moc neodpovídá. Skoro se divím, že už se na to autor dávno nevyfláknul. Kdybych psal podobně kvylitní články a měl bych takovouto odezvu, už bych se na to dávno vyprd.
    13.6.2011 20:44 olgo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Naprostý súhlas
    13.6.2011 10:34 pet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Tento dil sice obsahuje vice chybicek nez dily jine, ale jeho informacni hodnota je stale a stabilne prevazuje.

    Diky za cely serial a jen tak dal!
    13.6.2011 14:01 dopisovatel | blog: zpravicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Ty chybičky jsou jen proto, že abclinuxu nemá nikoho, komu by se dalo říkat redaktor. Ovšem seriál jako takový je výborný, protože jirka bourek je člověk na svém místě.
    13.6.2011 10:56 melkors | skóre: 13 | blog: kdo_chce_kam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    "... komunita okolo Linuxu potřebuje více využívat mozkové cykly ..."

    Was ist das "mozkove cykly"? Nemelo by byt zavity?
    13.6.2011 11:27 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Já to chápu jako strojové cykly ale u člověka...
    Quando omni flunkus moritati
    Grunt avatar 13.6.2011 11:02 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Také jaké jsou velké změny? ŽÁDNÉ. Absolutně žádné. Jasně, jako obvykle jsou dvě třetiny změny ovladačů, pak je tu spousta náhodných věcí, ale klíčové je, že 3.0 je jenom přečíslování
    Ach jo. To je lečo. Tak proč to proboha dělá? Mě je jasné, že on se v tom vyzná, ale jak zas budu sakra vysvětlovat, že víc změn se událo i v přechodu z 3.0.0 na 3.0.1 než z 2.6.39 na 3.0 a, že 3.0 automaticky neznamená „Super-stable brand-new next-generation line, který prostě musíš mít“ a že je to jen další z dlouhé řady a že to číslo vlastně nic neznamená. Prostě existují i lidé s znalostmi elementární matematiky, kteří se v ničem jiném než v těch číslech nevyznají. Proč nemyslí Linus i na ně?

    Doufám, že manažeři pracující pro výrobce embedded zařízení začnou chápat…

    Je čas, aby si manažeři znovu promysleli konkurenční modely a začali chápat a využívat masivní výhodu spolupracujících modelů oproti historickému a již nefungujícímu modelu

    LOL, to je snílek. To jsem zvědavý jestli kdy vůbec ten bordel v ARM stromu zmizne.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    13.6.2011 11:39 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    3.0->3.0.1 nebude obsahovat viac zmien ako 2.6.39->3.0.
    Grunt avatar 13.6.2011 11:42 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Další astrolog nebo se prostě někdo vrátil z dovolené z Delf?
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    Grunt avatar 13.6.2011 11:42 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    BTW: Proč?
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    13.6.2011 11:49 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Lebo 3.0.1 bude len -stable (ako napr. 2.6.39.1). Dalsia mainline verzia bude 3.1.
    Grunt avatar 13.6.2011 11:51 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Ach jo. Jdu se pověsit za koule do průvanu. To má větší smysl.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    13.6.2011 11:13 kip | skóre: 8 | blog: kip | Nový Jičín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    V půlce pátého odstavce kapitolky Je lepší možnost? jsou přehozené "d" a "w" v "harwdare".
    13.6.2011 14:02 dopisovatel | blog: zpravicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Jak říkám výše, není tu redaktor na plný úvazek. Přitom vhodných osob by se našlo...
    Luboš Doležel (Doli) avatar 13.6.2011 14:23 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Z čeho by se to platilo? Já to dělám zadarmo a i tak je za letošek Abc ve ztrátě.
    13.6.2011 16:21 Dalibor Malina | blog: bigblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Že se do toho pletu. Ale loni tu Robert Krátký psal, že řada autorů odmítla honoráře za články (asi v době, když dělal redaktora). Takže šetřit se možná dá i tím směrem.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 13.6.2011 16:41 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Takoví také jsou, ale většina si přivydělat chce :-)
    13.6.2011 14:29 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Jsi samozvolený mluvčí abclinuxu?
    Baník pyčo!
    13.6.2011 19:41 dopisovatel | blog: zpravicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    To se ptáš sám sebe?
    14.6.2011 12:23 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Trapné (raději upřesním: TEBE považuji za trapného).
    Baník pyčo!
    13.6.2011 15:28 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Mám ten pocit, že jsem tu někde viděl, že tohle je komunitní portál o Linuxu. Tak se komunita může posnažit, kdo najde chybu, tak na ni upozorní, Luboš to opraví.
    Quando omni flunkus moritati
    13.6.2011 19:42 dopisovatel | blog: zpravicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Nechme toho, podstatné je, že Jirka Bourek je výborný autor.
    13.6.2011 21:09 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Je hezké psát to pod články, které překládá. Ne že by to snižovalo hodnotu jeho práce, ale sem by se hodilo spíš poděkovat za jeho překlady.
    14.6.2011 15:56 dopisovatel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Takže děkuji za jeho překlady.
    Heron avatar 14.6.2011 10:05 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Nejsem jsi uplně jistý zda víš, na koho jsi teď reagoval.
    14.6.2011 15:58 dopisovatel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Zajímá mne především kvalita článku a nestarám se, kdo je autor a jakou má přezdívku.
    belisarivs avatar 14.6.2011 11:17 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Ehm, vis na koho reagujes?
    IRC is just multiplayer notepad.
    belisarivs avatar 14.6.2011 11:17 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Fsck. To je tak, kdyz delam refresh jednou za sto let.
    IRC is just multiplayer notepad.
    15.6.2011 08:11 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Nevíte někdo co to jsou ty IP bloky?
    15.6.2011 08:17 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARM
    Intelectual Property. V podstatě je to produkt firmy, která nevyrábí žádné zařízení, ale jenom (zjednodušeně) schéma zapojení nějakého funkčního bloku (třeba zmíněného řadiče USB). Výrobce skutečného zařízení si tohle koupí a aniž by musel cokoliv vymýšlet, flákne to na čip a má USB vyřešené.

    Quando omni flunkus moritati

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.