abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
včera 15:33 | Nová verze

Počítačová hra Factorio (Wikipedie) běžící také na Linuxu dospěla do verze 1.0. Oficiální oznámení v příspěvku na blogu. Ukázky na YouTube. Hra byla představena v roce 2013 na Indiegogo.

Ladislav Hagara | Komentářů: 10
včera 09:00 | Bezpečnostní upozornění

Národní bezpečnostní agentura (NSA) a Federální úřad pro vyšetřování (FBI) upozorňují na linuxový malware Drovorub. Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy ve FAQ. Detaily v pětačtyřicetistránkové analýze.

Ladislav Hagara | Komentářů: 9
včera 08:00 | Nová verze

Interaktivní výpočetní prostředí Jupyter Notebook (zobecnění dřívějšího IPython Notebook) má také variantu Jupyter Book pro vytváření rozsáhlejších dokumentů. To je nově přepracované – používá systém pro správu obsahu (dokumentace) Sphinx se značkovacím jazykem MyST založeným na Markdownu a nový systém sestavení dokumentu namísto původního Jekyll.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 5
včera 07:00 | Nová verze

Bylo vydáno Ubuntu 18.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 18.04 LTS s kódovým názvem Bionic Beaver (poznámky k vydání a přehled změn) a také Ubuntu 16.04.7 LTS, tj. sedmé opravné vydání Ubuntu 16.04 LTS s kódovým názvem Xenial Xerus (poznámky k vydání a přehled změn).

Ladislav Hagara | Komentářů: 8
včera 06:00 | Nová verze

Byla vydána nová verze 1.48 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.48 bude vydáno také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
13.8. 19:11 | Zajímavý projekt

Neziskové technologické konsorcium Linux Foundation a společnosti Grillo a IBM společně představili projekt OpenEEW (GitHub) neboli open source systém včasného varování před zemětřeseními (earthquake early-warning).

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
13.8. 16:33 | Nová verze

Byla vydána nová verze 5.1.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 235 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 500 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
13.8. 16:11 | Nová verze

Byla vydána nová verze 20.08.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (sk), v kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
12.8. 13:55 | Komunita

Nadace The Document Foundation (TDF) zastřešující vývoj svobodného kancelářského balíku LibreOffice zveřejnila čtyřiapadesátistránkovou výroční zprávu za rok 2019. K dispozici je v nízkém (6,4 MB) i vysokém (53,2 MB) rozlišení. Nadace také publikovala statistiky související s LibreOffice 7.0. Před týdnem vydaná verze byla z oficiálních stránek stažena již 423 tisíckrát.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
12.8. 13:33 | Zajímavý článek

Když se řekne „jmenný prostor“ hodně lidí si představí xmlns v XML nebo balíčky v Javě odvozené od internetových domén. Jmenné prostory jsou ale obecný koncept se kterým se setkáme prakticky všude a odvozovat je můžeme i jinak. Článek Jména a jmenné prostory dává toto téma do souvislostí a ukazuje různé způsoby tvorby jmenných prostorů. Nahlédneme i do zajímavého světa RDF a ukážeme si, jak vytvářet URI, která budou globálně unikátní jednou provždy.

xkucf03 | Komentářů: 10
Dokážete si představit, že by váš hlavní počítač (desktop, notebook) byl v současné době založen na architektuře jiné než x86 (x86_64)? Například ARM, POWER, RISC-V,…
 (13%)
 (12%)
 (56%)
 (14%)
 (5%)
Celkem 260 hlasů
 Komentářů: 16, poslední včera 04:55
Rozcestník

Jaderné noviny – 27. 1. 2010

18. 2. 2010 | Jirka Bourek | Jaderné noviny | 3246×

Aktuální verze jádra: 2.6.33-rc5. Citáty týdne: Linus Torvalds, Thomas Gleixner, Al Viro. Modul pro shazování jádra. fincore(). LCA: Poníci – grafické ovladače.

Obsah

Aktuální verze jádra: 2.6.33-rc5

link

Současné vývojové jádro je 2.6.33-rc5 vydané 21. ledna. Obsahuje mnoho oprav, tempo patchů přicházejících do 2.6.33 je stále poměrně vysoké.

Ve vývojovém jádře 2.6.33-rc5 zůstává 23 nevyřešených regresí (ze 75 nahlášených).

Stabilní aktualizace: 2.6.32.5 bylo vydáno 22. ledna, následováno 2.6.32.6 z 25. ledna; obě obsahují poměrně hodně důležitých oprav. 2.6.32.7 je revidováno v době psaní tohoto článku; obsahuje 98 oprav a lze ho očekávat někdy po 28. lednu.

Citáty týdne: Linus Torvalds, Thomas Gleixner, Al Viro

link

Takže můžu pracovat s bláznivými lidmi, v tom problém není. Jenom mi musí svoje bláznivé věci prodat s použitím nebláznivých argumentů, a to po malých a dobře definovaných kouscích. Když chci zabijácké vlastnosti, chci, aby mě nejdřív ukolébali do bezpečného a útulného světa, kde je ta věc, kterou tlačí dovnitř, užitečná lidem od hlavní řady.

Jinými slovy, každá nová bláznivá vlastnost by měla být schována v dárkovém balení jako „trojský kůň“: Musí vypadat jako něco na první pohled zjevně dobrého.

-- Linus Torvalds

Tohle má jenom jedno rozumné řešení: Nepoužívej kgdb – což je modus operandi každého příčetného jaderného vývojáře na planetě.

-- Thomas Gleixner

OK… lookup_instantiate_filp() je příšerný bordel, takže je v pořádku být tím zmaten – její autor rozhodně byl.

-- Al Viro

Modul pro shazování jádra

link

Normálně je jádro, které nepadá, považováno za dobré jádro. Může ale také být zdrojem opravdové frustrace pro ty, kteří chtějí vidět, jak systém letí v plamenech k zemi. Spolehlivost systému znamená, že člověk čekající na pád může při čekání zestárnout.

Simon Kagstrom zaslechl o problémech takových uživatelů; proto zaslal jaderný modul pro ty, kdo si chtějí sestřelit systém na vyžádání. Tento modul vytvoří v debugfs adresář (provoke_crash [vyprovokuj_pád]), ve kterém je několik užitečných souborů. Pro ty, kdo mají jednoduché požadavky, zápis do bugon vyústí v přímočaré volání BUG(). Uživatelé s jemněji vytříbeným vkusem mohou zapsat do null_dereference a tím způsobit dereferenci nulového ukazatele, overwrite_allocation zapíše za alokovanou haldu [heap], corrupt_stack přepíše zásobník. Opravdu výstřední uživatelé mají k dispozici i oops_interrupt_context dereferencující nulový ukazatel v režimu softirq, write_after_free, který šlápne do uvolněné paměti, či unaligned_load_store, který provede špatně zarovnané operace s pamětí.

Není potřeba říkat, že toto není modul, který by někdo chtěl nechat nahraný v jádře na produkčním systému; lepší je držet ho na tajném místě a vytáhnout, až když děti spí. Samozřejmě kromě případů, kdy pro něj máte skutečné využití; Simon ho používal k tomu, aby kmsg_dump() dělala v různých případech pádu správnou věc. U většiny vývojářů je nicméně práce řízena potřebou pádům se vyhýbat; protože pro tuto vlastnost nemají využití, není jasné, jestli se tento malý modul někdy dostane do hlavní řady.

fincore()

link

Linux má již dlouho systémové volání mincore(), které aplikaci umožňuje zjistit, jestli je daná stránka v RAM, nebo ne. Není ale snadné zjistit, jestli je daná stránka ze souboru v cache stránek, nebo ne. Aplikace může soubor namapovat pomocí mmap() a použít mincore(), ale to může být pomalé. Christ Frost proto navrhl nové systémové volání fincore(), které by to zajistilo:

int fincore(int fd, loff_t start, loff_t len, unsigned char *vec);

Volání fincore() se podívá na stránky souboru spojené s fd v rozsahu určeném startlen. Pro každou stránku v souboru je jeden byte ve vec nastaven na nenulovou hodnotu, pokud je tato stránka v paměti. Odpověď je přirozeně pouze přibližná – situace se během běhu systémového volání může změnit.

To nicméně může být pro Chrisovy potřeby dostatečně dobré. Jeho cílem je zrychlit aplikace, které provádí mnoho nesekvenčních čtení ze souboru. Tradiční kód dopředného čtení se s takovou situací vyrovnává špatně, vzhledem k tomu, že vzor přístupů nelze předem odhadnout. Aplikace ale často dopředu zná sekvenci, ve které bude číst; pokud by bylo možné jádru říci, aby tyto stránky natáhlo předem, mohlo by řadit I/O operace optimálně a celou věc zrychlit. Když to udělal u sqlite a GIMPu, hlásil Chris významné zrychlení.

Přednačtení dat lze vyžádat systémovým voláním fadvise(). Je tu ale problém: Pro přednačítací knihovnu je těžké zjistit, kolik je k dispozici systémové paměti. Pokud je přednačteno příliš málo dat, výkonnostní zisky nebudou takové, jaké by mohly být; přednačtení příliš mnoha dat však může vést ke značnému zpomalení. A proto systémové volání fincore(): Jestliže přednačtené stránky nejsou k dispozici, když se aplikace dostane k tomu, že je chce použít, knihovna ví, že chtěla příliš a že by měla zpomalit.

Andrewu Mortonovi se patch líbí:

Musím říct, že toto systémové volání se líbí geekovi ve mně. Spousta aplikací plýtvá časem kvůli špatným vzorům přístupu k disku. Opravdu chytrá knihovna, která by takový nástroj používala, by mohla leckde pomoci.

Jamie Lokier se ale ptal, jestli by nebylo lepší najít způsob, jak aplikace informovat o tom, že jsou jejich stránky odstraněny před použitím.

Jde o první zaslání tohoto systémového volání, takže se mu nedostalo příliš pozornosti; určitě bude nutná delší diskuze, než ho bude možné začlenit. Více informací najdete na stránce o libprefetch.

LCA: Poníci – grafické ovladače

link

Ti z vás, kteří mají rádi prezentace Davea Airlieho plné koťátek, byli dost možná nespokojeni s jeho přednáškou na linux.conf.au, která byla nazvána "Tak jste přestěhovali grafické ovladače do jádra… a co teď? Můžu mít poníta?" Poníci ale také mohou být hezcí a shrnutí novinek ohledně stavu grafických ovladačů v jádře stálo za to si vyslechnout.

Nyní je to přibližně rok od doby, co bylo do hlavní řady začleněno jaderné nastavování režimu [kernel mode setting, KMS]. KMS ukončuje ten „nepořádek“, který vzešel z toho, že grafické ovladače byly v uživatelském prostoru; vykopat se z této jámy trvalo dobrých sedm let. Teď jsou grafické ovladače v jádře stejně jako většina ostatních.

Kromě vyklizení tohoto zmatku je několik dalších dobrých důvodů pro začlenění KMS. Jedním z nich je, že systém je nyní plně schopen využít možnosti úspory energie hardwarem; před KMS jádro nikdy nevědělo, co se s hardwarem děje. Co se týče úspory energie, ovladače od Intelu mohou nyní fungovat stejně dobře jako na Windows; Dave Airlieovladače od ATI tak daleko ještě nejsou. Další hezká vlastnost je možnost použít jaderný debugger na systému, na kterém běží grafika; nyní je možné odskočit do debuggeru a pak se vrátit do běžícího systému a vše bude fungovat.

Jediný důvod, proč tak dlouho trvalo KMS začlenit, bylo to, že od jádra vyžaduje spoustu nových věcí. Na začátku seznamu je slušný správce grafické paměti. To je složitý problém, takový, kterému se vývojáři grafiky chtěli věnovat někdy Opravdu Brzy. Nakonec se k tomu dostali vývojáři TTM, ale ti rychle narazili na mnoho problémů s API. Po nějaké snaze se vývojáři od Intelu rozhodli, že obecný přístup k API správy paměti nebude fungovat; z toho vzešel správce paměti GEM, který se pokoušel řešit problém jenom u Intelu.

Vývojáři pracující na čipových sadách ATI následně brzy zjistili, že GEM nemá možnosti, které potřebují. Proto se vrátili zpět k TTM, ale ne předtím, než na něj našroubovali něco, co vypadá jako API GEM. TTM byl nedávno začleněn, takže KMS je možné použít u čipových sad ATI.

Co nás tedy čeká? Jedna z budoucích vlastností je architektura Gallium 3D. Gallium, jak říká Dave, začíná fungovat, ale ještě bude chvíli trvat, než bude plně funkční. Úprava ovladačů pro Gallium bude nepříjemné cvičení; již teď existuje několik API, která je potřeba podporovat. Také se blíží DRI2; tato vlastnost je nutná k tomu, aby KMS fungovalo správně, obzvláště u kompozitních záležitostí. Stále jsou ale výkonnostní problémy, které je potřeba vyřešit.

Další věc, na kterou se můžeme těšit, je zobrazovací server Wayland. Wayland lze považovat za jednodušší a menší náhradu X vystavěnou nad KMS. Nyní na něm mohou běžet GTK a GL aplikace; také pro něj existuje emulátor X serveru. Zbývá několik potíží včetně toho, že Wayland není X; vzhledem k tomu, že X je v dané oblasti standard, alternativy bude obtížné prodat. Vývojáři Waylandu se také ještě nepotýkali s problémem vstupu, přičemž to je velký kus kódu X. Wayland tedy také bude ještě chvíli na cestě; možná se dostane nejprve do embedded řešení.

Dave věnoval nějaký čas současnému stavu grafických ovladačů. Intel, jak řekl, je v současnosti ve vedení. Podporuje KMS všude – dobrá, téměř všude; „čipová sada, o které nemluvíme“ (proprietární GMA500) podporu stále postrádá. Ovladač obsahuje všechny vlastnosti, ale Dave ho nechce nazývat „dokončený“; na to bude potřeba ještě jedno nebo dvě vydání. Jak zde bylo dříve zmíněno, ovladač bude muset nějakou dobu udržovat nastavování režimu z uživatelského prostoru [user mode setting, UMS], nicméně současné zdrojové kódy X.org v upstreamu již podporu UMS z X serveru vyřadily.

Ovladače ATI/AMD jsou trochu více pozadu, ale blíží se; vzhledem k mnoha variacím čipových sad je tento ovladač složitější než ovladač Intelu. V současnosti jsou podporovány čipové sady od R100 do R700; Podporu R800 lze očekávat během několika týdnů. Ovladač aktuálně funguje „skoro tak dobře jako ten starý“; uspávání a probouzení fungují lépe než dříve. Podpora úspory energie chybí, ale očekává se v 2.6.34. Ovladač Radeon je v současnosti ve stromě -staging, ale z toho se může dostat před koncem vývojového cyklu 2.6.33.

Co ovladač RadeonHD? Oddělení tohoto ovladače je primárně důsledkem neshody ohledně používání tabulek BIOSu ATI; ovladač Radeon obsahuje interpreter těchto tabulek, zatímco RadeonHD reimplementuje funkce, které tyto tabulky poskytují. Používání tabulek BIOSu značně ulehčuje práci; umožňuje to ovladači ignorovat mnoho detailů spojených s různými variantami čipových sad. Kód pro tabulky BIOSu je součástí implementace KMS, která byla začleněna do hlavní řady; to by podle Davida mělo neshody vyřešit.

„Poník“ zobrazený u zmínky o Nouveau byl ve skutečnosti Trojský kůň. Nouveau bylo samozřejmě začleněno do 2.6.33. Ovladač právě ztratil svoji podporu pro nastavování z uživatelského prostoru; umí pouze KMS. Podporovány jsou čipové sady od NV4 po G80 a poslední kousky budou brzy doplněny. Firmware „ctxprogs“ je zkoumán; verze pro NV40 byla již nahrazena přepsaným ekvivalentem se svobodnou licencí a u NV50 se na tom pracuje. Dave poznamenal, že ať už si lze o spolupráci nvidie s komunitou myslet cokoliv, jejich hardware bývá relativně dobrý a snadno se s ním pracuje.

Když byl Dave dotázán na podporu nelinuxových systémů, odpověděl, že většina z nich byla ponechána svému osudu. U Sunu se zjevně pracuje na portu pro OpenSolaris, ale tato skupina nevydala žádný kód. Další člověk z publika se zeptal na běh X bez oprávnění roota: To nyní funguje a Moblin to používá. Zbývá ale několik problémů, obzvláště co se týká rychlého přepínání uživatelů. Vzhledem k absenci systémového volání revoke() nelze nijak garantovat, že nějaký uživatel neodposlouchává jiného. Protože je revoke() obtížný problém, není jisté, jak bude tato záležitost vyřešena.

       

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Nástroje: Tisk bez diskuse

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

18.2.2010 02:25 Mandarinka
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Jenom rýpnutí: když je řeč o grafikách, tak tím "chipset" pisatel na beton nemyslí čipovou sadu, ale prostě čip. Ať už je důvod jakýkoliv, angláni to tak prostě říkají... a nejen o grafikách, ale i o různých řadičích atp. Nicméně čip je tu jenom jeden, tak by se to mělo zohlednit a nepřekládat doslova.
18.2.2010 08:20 trekker.dk | skóre: 71
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Hm, když na to nezapomenu... ;-)
Quando omni flunkus moritati
thingie avatar 18.2.2010 09:34 thingie | skóre: 8
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
No, stylisticky.

Je tu jeden překlep z poníka na poníta.

„Musím říct, že toto systémové volání se líbí geekovi ve mně.“ Tohle mi přijde úplně hrozné. Hotová hotentotština. Nejsem si docela jistý proč. Ale zní to příšerně nečesky.

A třeba i jednoduché požadavky trochu smrdí. To by člověk česky neřek.
Růžové lži.
18.2.2010 10:53 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Je tu jeden překlep z poníka na poníta.
Není to překlep.
thingie avatar 18.2.2010 10:57 thingie | skóre: 8
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Aha, no, qwerty-distance mi mohla být podezřelá, pravda. Zajímavý překlad I can haz. :)
Růžové lži.
18.2.2010 10:55 trekker.dk | skóre: 71
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Je tu jeden překlep z poníka na poníta.
To není překlep.
Quando omni flunkus moritati
18.2.2010 11:12 cronin | skóre: 49
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Mozete to vysvetlit? V originali je "ponies".
Jakub Lucký avatar 18.2.2010 13:05 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Je to "simulace" dětské neprecizní artikulace a větné stavby, aby se dostálo původnímu textu, který simuluje tentýž děstký vyjadřovací nedostatek
If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are. (Zen P.) Blogísek
Jakub Lucký avatar 18.2.2010 13:05 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
*dětský, ne děstký... pardon
If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are. (Zen P.) Blogísek
18.2.2010 13:57 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Mam pocit, modul provoke-crash pre zhadzovanie jadra je uz aspon 2 roky sucastou "stabilnej" rady.
If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
18.2.2010 14:23 trekker.dk | skóre: 71
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Jak přesně to projevuje? (Nebo jinak: nebude to rukama?)

Například s jádrem 2.6.31 jsem měl na desktopu uptime 55 dní. Ten jsem ukončil upgradem na 2.6.32, žádný pád.
Quando omni flunkus moritati
18.2.2010 15:15 R
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
No ja mam s 2.6.30 uptime desktopu mesiac (s hibernaciou). Ale s 2.6.31 po par hibernaciach zacnu padat spustene programy. 2.6.32 to iste. Este som sa nedokopal k bisectu, lebo to bude po****t roboty.
18.2.2010 17:10 trekker.dk | skóre: 71
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Těch 55 dní na 2.6.31 je s hibernací. 2.6.32 mám jenom pár dní.
Quando omni flunkus moritati
Nikola Ciprich avatar 18.2.2010 19:40 Nikola Ciprich | skóre: 23 | blog: NiX_blog | Palkovice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
proc? jestli se problem da vyvolat prakticky hned, tak bisect je celkem rychlovka...
Did you ever touch the starlight ? Dream for a thousand years? Have you ever seen the beauty Of a newborn century?
18.2.2010 15:50 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Jadra 2.6.27 <= verzie <= 2.6.31 hadzali deterministicky oopsy pri odmountovani fs mountovanom s -o loop. Ostavali potom procesy v stave D a neslo uz dalej mountovat loopy. Robit na takom jadre s obrazmi diskov z VirtualBoxu je fakt radost.

Sietovka via-rhine nevydrzi pracovat ani 24h a ostane az do rebootu nenastartovatelne spadnuta. Sachovanie s vyhodenim/nahodenim modulu nepomaha. Tato sietovka je sice velmi pravdepodobne spraseny kus hw, ale existovalo okno jadier cca od 2.6.18 po 2.6.26, kedy fungovala. V starsich a novsich verziach uz pada.

2.6.32 vyzera vynimocne dobre, pokial ho bootujem s nolapic_timer (kvoli tej sietovke). Chapem, ze nemam prave rockstable hw od IBM, ale uz to kedysi chodilo bezproblemovo.
If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
18.2.2010 17:17 trekker.dk | skóre: 71
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Jadra 2.6.27 <= verzie >= 2.6.31 hadzali deterministicky oopsy pri odmountovani fs mountovanom s -o loop. Robit na takom jadre s obrazmi diskov z VirtualBoxu je fakt radost.
S loop jsem si nedávno na 2.6.31 užíval docela dost. Ani jeden oops. A stěžovat si na jádro, když do něj cpeš binární sra?ky...
Quando omni flunkus moritati
vlastikroot avatar 18.2.2010 17:30 vlastikroot | skóre: 24 | blog: vlastikovo | Milevsko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Asi tak, loop používám skoro furt a nikdy se mi nic nepřihodilo. Asi by mě to fakt naštvalo, taková základní část jádra.
Sg1-game | We will destroys the Christian's legion ... and the cross, will be inverted | IP 80.188.182.6
18.2.2010 18:44 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
binární sra?ky...

WTF???

tusim to chcelo viac loopov simultanne alebo tak nejak, pripadne nejaky bind na miesto, ktore je fyzicky na loope. A robila to aj vanilla (ked uz som zacal podozrievat Gentoo tym, tak som skusal aj vamillu; Gentoo team je nevinny).
If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
18.2.2010 20:49 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Něco tam bude shnilého. Mě v novějších jádrech nefunguje swapování do šifrovaného loopu.
Jendа avatar 20.2.2010 16:06 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
A stěžovat si na jádro, když do něj cpeš binární sra?ky...
VirtualBox má i opensource edici a ten jaderný modul je AFAIK otevřený vždy.
21.2.2010 17:45 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 27. 1. 2010
Ahaaaa, uz som pochopil, co si myslel tymi binarnymi srackami. Ak jadro pada, pretoze na disku (nie v pamati) je modul ku VB, tak je zhnite. S imagmi som sa hral prave preto, aby som mohol pristupovat ku fs z virt. stroja aj bez VB.

Ku zasekavaniu sietovky via-rhine vysiel patch zaradeny do 2.6.33, ktory by mal opravovat prepinanie nejakeho modu sietovky (to prepnutie sa spravne, iba ak je sietovka v nejakom mode, a stary kod to nerespektoval, novy by mal). Ale nezabera to. Teda prinajmensom ten patch nepomaha do 2.6.32. Aplikoval sa bez kecov, ale problem neriesi. Pockam na 2.6.33, ale vidi to bledo.
If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.