Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Osobně raději překousnu několikaminutová downtime než abych instaloval binární patche do jádra od nějaké (skoro) neznámé firmy.Ty možná jo. Pokud má někdo na stroji úlohu, co běží dlouho a ještě dlouho běžet bude, určitě se mu nebude chtít pouštět to znova, protože restart Patche původně nebyly binární, mělo to jít do hlavní řady...
Ty možná jo. Pokud má někdo na stroji úlohu, co běží dlouho a ještě dlouho běžet bude, určitě se mu nebude chtít pouštět to znova, protože restartTo urcite. Ale porad je lepsi, kdyz ten nekdo tu ulohu pozastavi kvuli restartu, a po restartu da resume a bude pokracovat, nez kdyz mu uprostred behu te ulohy necekane sleti system, protoze spatny binarni patch. To v tom lepsim pripade - v tom horsim pripade to zdanlive probehne OK a treba to poskodi driver radice a skoncis s filesystemem na hadry.
protoze spatny binarni patch.Já nevím, co furt máš s těmi špatnými binárními patchi... ty patche se vytváří z aktuálního běžícího jádra (tj. z otevřených zdrojových kódů), nahradit tělo funkce jinou taky není tak velký problém a největší problém celého toho procesu jsou softwarové patenty na některé částí postupu. Tvoje kecy o špatných patchích jsou jenom FUD. Nebo už jsi nějaký takový pád kvůli ksplice viděl?
# Defaults for kexec initscript # sourced by /etc/init.d/kexec and /etc/init.d/kexec-load # Load a kexec kernel (true/false) LOAD_KEXEC=false # Kernel and initrd image KERNEL_IMAGE="/boot/vmlinuz-2.6.32-22-generic" INITRD="/boot/initrd.img-2.6.32-22-generic" # If empty, use current /proc/cmdline APPEND="root=UUID=00ece7dc-da9e-43e1-b8f3-50fad256d916 ro single kgdb8250=ttyS0,115200 kgdbwait kgdbcon"v lepších případech stačí jen LOAD_KEXEC=false přepsat na LOAD_KEXEC=true a bude to fungovat samo. Jinak s tím nedefinovaným stavem to není až tak úplně žhavé. Důležité je, aby k zařízení kupř. byly jaderné ovladače a byla v nich zahrnuta inicializace. Dřív býval např. problém s grafikama, ale co je v jádře Noveau a KMS, tak to fachčí bez nejmenšího problému. Jinak si se klidně pár slovy ještě mohl zmínit o kdumpu. Ten je též parádní, jen mě na něm štve, že je potřeba vyhradit novému jádru dopředu místo. A za námět k falejmu jednoznačně * THUMBS UP*.
PS: kdyby to někoho zajímalo, tak uptime se samozřejmě vynuluje.Sakra
Přeskočí se všechny kroky od spuštění počítače až k zavaděči, což zahrnuje inicializaci hardware, dále činnost firmware (na x86 BIOS) a samotný zavaděč (např. GRUB nebo lilo)
Toto bych jako výhodu ani moc neviděl. Jasně, pro vývojáře jádra, který by jinak musel rebootovat 10x denně je to jistě plus. Ale server/stanici si velmi rád po upgrade jádra kompletně restartnu, aby viděl, zda se vše nastartuje jak má.
Nasrali ste ma, tak som to nasielTy jo, tak sme fakt borci. Jinak jsem na to mrknul i já a též to není tak žhavé.
NoUpdateProcessList
v /etc/PackageKit/PackageKit.conf
. Ve výchozí konfiguraci je tam pouze firefox.
To, že to okno neříká, který proces je potřeba ukončit, je nahlášený bug.
Tiskni
Sdílej: