Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
HomeBank používam, príjemne jednoduchý. Kým som prišiel na to, ako v KMyMoney založiť účet, tak ma chuť prešla a letel von.Predtým som používal ešte jednoduchší program Grisbi.
Jediné, čo mi na HomeBank vadí, je nemožnosť používania inej meny. Pre obyvateľa malej krajiny v Európe to môže byť problém.
Díky za článek. Setrvávám u řešení pomocí OO Calc. Pro každou operaci mám řádek: A:Štítek B:Příjmy C:Výdaje D:Měsíc E:Info Štítek je obecný popis operace (Mzda, Daň, Domácnost, Doprava) Buď je částka ve sloupci příjmu nebo ve výdaji, výjmečně by mohla být v obou. Měsíc je jen název měsíce. Info je podrobnější popis (Penzijní připojištění, MHD) Ve skrytém sloupci Q dělám spojení sloupců Měsíc a Štítku (=CONCATENATE(D177;A177)) Pro každý měsíc se agregují částky dle jednotlivých štítků. Agregace začíná na řádku s první položkou v měsíci.I177 =D177 neboli rovná se názvu měsíce =SUMIF($D$4:$D$10000;"=" &I177;$C$4:$C$10000) tam kde se měsíc rovná tomu co je v &I177 sčítej všechny položky ve sloupci C, sečte všechny výdaje v měsíci =SUMIF($D$4:$D$10000;"=" &I177;$B$4:$B$10000) to samé pro sloupec B, sečte všechny příjmy pak můžou následovat agregované hodnoty dle štítků, které chci sledovat např: =SUMIF($Q$4:$Q$10000;"=" &CONCATENATE(I177;I180);$C$4:$C$10000) v I180 je název štítku CONCATENATE(I177;I180) dá řetězec Jídločervenec sečte všechny hodnoty které mají ve skrytém sloupci Q (štítek+měsíc) Jídločervenec
Podobným způsobem lze získat souhrnné údaje za celý rok=SUM(B2:B10000) všechny příjmy (na řádcích 4 až 10000) =SUM(C2:C10000) všechny výdaje =MONTHS(39814+356;NOW();1) výpočet aktuálního počtu měsíců v roce pro určení mesíčních průměrů celoroční sumy částek u jednotlivých štítků =SUMIF($A$4:$A$10000;"=" &L5;$C$4:$C$10000) &L5 název štítku
Prognózy se dají dělat =(12-E2)*(pravidelná měsíční částka + pravidelná měsíční částka + ... ) v E2 je aktuální počet měsíců v roce Podobně by šlo posbírat a vynásobit měsíční průměr zisků / výdajů
Další výpočty a přehledy se dají dělat z agregovaných částek. A to je tak asi celý účetní program. Pak už jen poctivě zapisovat všechny příjmy/výdaje.
Nedávno jsem díky jeho zařazení do Debianu narazil na další program - Skrooge.
Nezkoušel jsem jej, takže nemohu s KMyMoney porovnávat.
Soubor .po je v prvé řadě třeba přeložit:
msgfmt kmymoney.po -o kmymoney.mo
a potom překopírovat soubor .mo někam do adresáře (záleží na distribuci)
/usr/share/locale/cs/LC_MESSAGES
Zkuste před tím ale ověřit, jestli už tam někde soubor .mo není.
Na to, abyste přeložil KMM ze zdrojáků, budete zřejmě potřebovat spoustu devel balíků - v debianích systémech se natolik nevyznám, abych mohl poradit.Seznam balíčků potřebných pro přeložení v Debianu najdete na http://techbase.kde.org/Projects/KMyMoney#Debian_dependencies.
Tiskni
Sdílej: