Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
HomeBank používam, príjemne jednoduchý. Kým som prišiel na to, ako v KMyMoney založiť účet, tak ma chuť prešla a letel von.Predtým som používal ešte jednoduchší program Grisbi.
Jediné, čo mi na HomeBank vadí, je nemožnosť používania inej meny. Pre obyvateľa malej krajiny v Európe to môže byť problém.
Díky za článek. Setrvávám u řešení pomocí OO Calc. Pro každou operaci mám řádek: A:Štítek B:Příjmy C:Výdaje D:Měsíc E:Info Štítek je obecný popis operace (Mzda, Daň, Domácnost, Doprava) Buď je částka ve sloupci příjmu nebo ve výdaji, výjmečně by mohla být v obou. Měsíc je jen název měsíce. Info je podrobnější popis (Penzijní připojištění, MHD) Ve skrytém sloupci Q dělám spojení sloupců Měsíc a Štítku (=CONCATENATE(D177;A177)) Pro každý měsíc se agregují částky dle jednotlivých štítků. Agregace začíná na řádku s první položkou v měsíci.I177 =D177 neboli rovná se názvu měsíce =SUMIF($D$4:$D$10000;"=" &I177;$C$4:$C$10000) tam kde se měsíc rovná tomu co je v &I177 sčítej všechny položky ve sloupci C, sečte všechny výdaje v měsíci =SUMIF($D$4:$D$10000;"=" &I177;$B$4:$B$10000) to samé pro sloupec B, sečte všechny příjmy pak můžou následovat agregované hodnoty dle štítků, které chci sledovat např: =SUMIF($Q$4:$Q$10000;"=" &CONCATENATE(I177;I180);$C$4:$C$10000) v I180 je název štítku CONCATENATE(I177;I180) dá řetězec Jídločervenec sečte všechny hodnoty které mají ve skrytém sloupci Q (štítek+měsíc) Jídločervenec
Podobným způsobem lze získat souhrnné údaje za celý rok=SUM(B2:B10000) všechny příjmy (na řádcích 4 až 10000) =SUM(C2:C10000) všechny výdaje =MONTHS(39814+356;NOW();1) výpočet aktuálního počtu měsíců v roce pro určení mesíčních průměrů celoroční sumy částek u jednotlivých štítků =SUMIF($A$4:$A$10000;"=" &L5;$C$4:$C$10000) &L5 název štítku
Prognózy se dají dělat =(12-E2)*(pravidelná měsíční částka + pravidelná měsíční částka + ... ) v E2 je aktuální počet měsíců v roce Podobně by šlo posbírat a vynásobit měsíční průměr zisků / výdajů
Další výpočty a přehledy se dají dělat z agregovaných částek. A to je tak asi celý účetní program. Pak už jen poctivě zapisovat všechny příjmy/výdaje.
Nedávno jsem díky jeho zařazení do Debianu narazil na další program - Skrooge.
Nezkoušel jsem jej, takže nemohu s KMyMoney porovnávat.
Soubor .po je v prvé řadě třeba přeložit:
msgfmt kmymoney.po -o kmymoney.mo
a potom překopírovat soubor .mo někam do adresáře (záleží na distribuci)
/usr/share/locale/cs/LC_MESSAGES
Zkuste před tím ale ověřit, jestli už tam někde soubor .mo není.
Na to, abyste přeložil KMM ze zdrojáků, budete zřejmě potřebovat spoustu devel balíků - v debianích systémech se natolik nevyznám, abych mohl poradit.Seznam balíčků potřebných pro přeložení v Debianu najdete na http://techbase.kde.org/Projects/KMyMoney#Debian_dependencies.
Tiskni
Sdílej: