Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Překlady xkcd vycházejí se svolením původního autora. © Randall Munroe.
Překlad: Tadeáš Pelech
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 2.5
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
ty historky obvykle tak označované mívají s městem málo společného.Což ovšem tomu pojmu nijak neškodí ;). Spousta věcí má v pojmenování něco, s čím nemají až tak moc společného.
myslím že "urban legend" nemá odpovídající český překlad.Mýtus.
nelze prostě přeložit urban legend hovorově jako "povídá se .. " / "proslýchá se .. " ?To by byl špatný překlad. Fenomén městských historek není jenom o tom, že se povídá nebo se proslýchá, navíc nic z toho není podstatné jméno a tak by to mělo jako překlad velmi omezené použít. Ale říkám si, že ten fenomén tu byl vždycky a třeba zrovna Praha mívala za komárů spoustu historek, které tu znali prakticky všichni a mnozí je vyprávěli právě o sobě.
a proc asi sleduji pusobeni gravitace na antihmotu a jeste k tomu maji popularne propagacni material pro deti s otazkou, zda antihmota pada vzhuru...Nemohli by to dělat třeba proto, že jsou zvědaví, jak gravitace působí na antihmotu? Pár vědců znám a jsou to diametrálně odlišné osobnosti, často excentrické. Společné mají prakticky jen jedno: zvědavost a zájem o fundamentální otázky.
ty jo to je geniální nápad - už vidím ten gejzír :)To teda není geniální nápad, protože průnik vody do "superhorké kaverny" by nejspíš zapříčinil explozi páry, která by zlikvidovala zemský povrch nad tím. A pochybuju, že peklo se nachází jenom pod poloostrovem Kola.