Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Díky za odpověď.
Právě že překompilovat to nejde, když SmartQ nezveřejnil svoje úpravy zdrojového kódu VLC. Přehrávače založené na GStreameru vůbec nehrají, zatím se mně ani nikomu dalšímu nepodařilo zjistit proč. Ty postavené na Phononu a Xine backendu nepodporují nesvobodné formáty (jako třeba MP3 nebo AAC), protože chybí balíčky "unstripped" z FFmpegu. Jenže ty se vylučují s upravenými kodeky VLC (které z nepochopitelného důvodu nejsou pojmenované unstripped, přestože obsahují podporu všech dostupných formátů). Bohužel nejsem dost zkušený uživatel Linuxu, abych tenhle konflikt dokázal vyřešit a podržel v systému obě vylučující se sady balíčků. Ideální by bylo, kdyby se dal doinstalovat Phonon VLC backend, o kterém se teď hodně mluví, například na blogu AmaroKu. AmaroK 2 by byl pro tento přístroj poměrně vhodný přehrávač, i když je trochu pomalejší.
No a co to prostě zkompilovat -- na balíčky se vykašlat? BTW šlo by někam hodit to upravené VLC?
USB host pod Linuxem funguje, zkoušel jsem připojit flashku, USB klávesnici a myš, vše fungovalo bez problémů. Také BT klávesnici a GPS přijímač jsem rozchodil, což už se ale nedá říct o navigačním programu Navit. Tam je to ale zřejmě problém konfigurace SW, která je poměrně komplikovaná, TangoGPS totiž funguje.
Super! Četl jsem totiž, že to spolehlivě funguje jen pod WinCE.
Mimochodem SmartQ V5 se dá sehnat už za 160 USD, což je velmi dobrá cena za tenhle užitečný přístroj.
Můžu poprosit odkaz? Nějak jsem ho ztratil a nemůžu to znova najít.
Jak to bude s tím Marketem, na to jsem zvědavý.
Já taky, každopádně ale existují alternativní tržiště, třeba Archos nějaké má. Ovšem tohle je jeden z mnoha důvodů, proč Android nemusím.
No a co to prostě zkompilovat -- na balíčky se vykašlat? BTW šlo by někam hodit to upravené VLC?To jsem nezkoušel, abych se přiznal, nejsem v tomhle moc zběhlý. Když jsem občas zkoušel něco kompilovat, tak jsem se s tím dost trápil. Obávám se hlavně, že abych například mohl zkompilovat ten backend, budu potřebovat upravené zdrojáky k FFmpeg knihovnám, který samozřejmě nemám. Zkusím se do toho systému trochu víc povrtat, přeflashovat to jde vždycky, ostatně už jsem to několikrát dělal.
Můžu poprosit odkaz? Nějak jsem ho ztratil a nemůžu to znova najít.Třeba http://www.eletroworld.cn/nb/SmartV_5.htm.
Jak to bude s tím Marketem, na to jsem zvědavý.Hlavní problém je, že v těch alternativních marketech jsou jiné programy. Většina těch opravdu dobrých tam bohužel chybí. Myslí si ale, že Google bude nakonec dotlačený k tomu, aby market uvolnil pro všechny. Jinak svoji platformu zabije. K čemu je mi OS, na který neseženu programy?Já taky, každopádně ale existují alternativní tržiště, třeba Archos nějaké má. Ovšem tohle je jeden z mnoha důvodů, proč Android nemusím.
Zkusím z toho to upravené VLC dostat, nevím ale přesně, které všechny soubory k němu patří...
Tak je to balíček, ne? Takže u něj bude seznam souborů.
V článku je jedna chyba - nemá microSDHC slot, ale plnohodnotný SDHC až do 32GB.Opraveno.
Tiskni
Sdílej: