Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
No a prave pri vytvoreni titulku mi kdenlive spadne. Teda pote co se ulozi mezi soucasti projektu a ja je chci pretahnout do projektu.
kdenlive chodi pekne v archlinuxe, samo ze sem tam padne ale pracovat sa s tym da a hlavne je tu vzdy posledna verzia.
Provozoval jsem KDE4 jak na gentoo tak na opensuse i s kdenlive a naprosto v pohodě...
Tohle budou nějaké psychosomatické potíže a pocit, že po nainstalování KDE 4 se systém musí stát špinavým....
Dík za celý návod. Čekal jsem na tento poslední díl, protože právě s renderováním jsem měl potíže. Nicméně můj prpblém se v tomto návodu neřešil. (Možná jsem něco přehlédl). Tak se zeptám: dá se nějak zjistit před začátkem renderování, jak veliký bude výsledný soubor? Renderování trvá dost dlouho a nějak mě nebaví čekat jestli se mi to pak vejde na CD nebo DVD nebo něco většího. Zkrátka jestli se dá zjistit jak to bude veliký a pak podle toho volit kompresi atd. Díky
Odhad velikosti výsledného souboru Kdenlive nemá, ale přidám to jako přání.
Zkuste ho spustit v terminálu, z výpisu se dá usoudit víc. (Tohle mi to dělalo, když jsem neměl v MLT zakompilovánu podporu pro xml).
Ahoj, dělám DVD z jedné svatby a chtěl jsem tam vložit i slideshow fotek, ale kdenlive nepozná (nebo jí ignoruje) z exif informaci o otočení fotek. Gwenview mi je přitom zobrazí normálně na výšku, nemáš nějaký hint, jak donutit kdenlive, aby mi je zobrazilo na výšku?
Nevím, já většinou fotky otáčím. Zkus se zeptat na mailing listu nebo vznést přání na bugzille.
slideshow řeším extrně pomocí smile
Tiskni
Sdílej: