Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »AFAIK ano. Umí zaznamenávat/vysílat cokoliv, co přehrává - jeden z důvodů, proč ho považuji za jeden z nejlepších OS přehrávačů vůbec a pokud mě někdo donutí instalovat příslušenství na čistá Wokna, VLC tam jde 100%
al-Quaknaafrequency=506000000 programs="ct1 ct2 ct24 ct4 nova" dest=":8080" channel=1 for program in $programs do if [ "$program" != "." ] then echo "$program - $channel"; channels="$channels$sep$channel" vlc="$vlc${sep} dst=std{url=$dest/$program},select=\"program=$channel\""; sep="," fi $((channel++)) &>/dev/null done vlc -d dvb-t:adapter=0:frequency=$frequency:inversion=0:bandwidth=8:\ code-rate-hp=2:code-rate-lp=0:modulation=16:transmission=8:\ guard=4:hierarchy=-1:budget-mode=1 --ts-es-id-pid \ --programs=$channels --sout-standard-access=http \ --sout-standard-mux=ts --sout "#duplicate{$vlc}" --intf=logger
Umi VLC cist image CD/DVD? (idealne stejne snadno jako mplayer, tedy ze je jedno, jestli napisu "-dvd /dev/dvdrecorder" nebo "-dvd ~/iso/dvd_s_filmem.iso")To by šlo ověřit, ale žádné takové iso nevedu. V dokumentaci jsem na tuto vlastnost nenarazil, ostatně ale nevidím problém si iso do systému připojit přes zařízení loop.
Umi VLC i zapisovat do ruznych formatu (mpeg4 atd.) nebo jenom streamovat?Jednou z výstupních metod streamování je file, tj. odpověď zní ano, dokonce umí vysílat a ukládat zároveň.
jak je na tom s prehravanim DVD (ochrany, region_code)?Klasika - libdvdcss
Kdo znate oboji, muzete porovnat mplayer a VLC?To by bylo na dlouhé povídání. mplayer má přeci jenom bohatší možnosti nastavování a poradí si s větším množstvím formátů (např. WMV není VLC po chuti); silnou zbraní VLC je pak síťové vysílání a netradiční ovládací rozhraní.
Tiskni
Sdílej: