smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 5.4. Přehled novinek a diskuse v diskusním fóru.
Byla vydána nová stabilní verze 5.4 (aktuálně 5.4.2753.28) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 104.0.5112.83. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vivaldi Mail byl povýšen na verzi 1.1.
Intel vydal 27 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20220809 mikrokódů pro své procesory. Ta řeší INTEL-SA-00657. Jedná se o bezpečnostní chybu ÆPIC Leak aneb CVE-2022-21233.
Byla vydána nová verze 2022.3 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 4.0 programovacího jazyka a vývojového prostředí Processing. Ke stažení na GitHubu. Přehled novinek na wiki.
Konference OpenAlt 2022 proběhne o víkendu 17. a 18. září na FIT VUT v Brně. Přednášky lze přihlásit do 15. srpna.
GNOME Web (Epiphany) přichází s podporou rozšíření, která jsou kompatibilní s rozšířeními ve Firefoxu. Více v článku WebExtensions v Epiphany (GNOME Web) na MojeFedora.cz.
Ve Vancouveru probíhá konference a výstava SIGGRAPH 2022 (Special Interest Group on Computer Graphics and Interactive Techniques) věnována počítačové grafice. Řada firem představuje své novinky. Intel například představil profesionální grafické karty Arc Pro A50, A40 a A30M (Mobile).
Konferenci připravil Ústav informačních technologií SU OPF v Karviné. Konference je určena zejména široké odborné i neodborné veřejnosti. Hlavním cílem je propagace svobodného softwaru a jeho možností v sítích. Součástí jsou i praktické ukázky některých řešení a možnost vyzkoušet si konfiguraci služeb či softwaru.
Spektrum přednášek je opravdu široké. Moto letošního roku by mohlo být "Od oživování malého výpočetního ovoce až po management superpočítačů".
Takže to vezměme hezky podle abecedy. Lumír Balhar z IT4Innovations přednese přednášku o ostravských superpočítačích. Pokud o jejich architektuře chcete něco vědět nebo byste se chtěli zapojit do nějakého projektu, abyste je mohli využívat, máte příležitost. Ondřej Caletka z CESNETu nám povykládá zajímavé informace o možnostech zabezpečení SMTP serveru. Petr Krčmář z Root.cz nám vysvětlí, jak správně nasadit HTTPS tak, aby bylo spojení opravdu bezpečné. Petr Lukeš z CZECHGLOBE nám ukáže, že opensource nástroje jsou velmi využívány i v dálkovém průzkumu Země. Lukáš Malý z DataSysu nám ukáže, jak pomocí Zabbixu konfigurovat Log management postavený na Open Source. Filip Řezáč z VŠB-TUO předvede, jak se pomocí opensource nástrojů monitoruje kvalita řeči, David Seidl z VŠB-TUO bude ždímat malé výpočetní ovoce jako Raspberry PI, Jiří Sléžka ze SLU nám ukáže, jak nainstalovat a spravovat virtualizační platformu oVirt, Michal Strnad z CESNETu nám předvede, jak nainstalovat a zprovoznit ownCloud, Lukáš Zapletal z RedHatu povykládá o správě datového centra pomocí Foremanu.
Termín a čas akce: 12.11.2015, 9:00 hod
Dokončení registrace přednášejících: 1.10.2015
Dokončení registrace posluchačů: 9.11.2015
Prosíme všechny účastníky konference o specifikaci typu účasti (posluchač, přednášející). Registraci je potřeba provést přes registrační formulář. Následně přednášejícím zřídíme konto v našem redakčním systému.
Zde najdete bližší informace pro přednášející
Zde můžete najít program letošního ročníku. Líbí se Vám? Nezapomeňte se registrovat!
Celá tisková zpráva.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
30.10.2015 12:22