Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
konečně použitelný článek na abclinuxu. Jen tak dále
Rozhraní jsem přeložil do češtiny, takže mě zarazilo, když se změnil obchodní model. Někdo by mohl zazálohovat zdrojové soubory.
http://www.fripohled.blogspot.cz/search/label/DiffPDF
Tímto chválím Davida Kolibáče.
--language=cz
, ale učinil jsem tak jen pro účely článku, protože na první pohled mi bylo bohužel jasné, kdo překlad dělal.
Poznámka k využití: já tím porovnával různé revize závěrečné práce při sazbě (před odevzdáním do tisku), slajdy z různých let, když jsem se učil ke státnicím, a nějaké formuláře.
A co před komisí, dal's to?
Jinak, když už sis dal práci, nejprve nastavil spouštění v angličtině, a potom spustil program v češtině (kvůli obrázkům, to se rozumí), měl jsi jich pořídit víc.
když už sis dal práci, nejprve nastavil spouštění v angličtině
wat
Nic jsem nenastavoval.
Něco jsi ale nastavit musel, je jedno kdy.
Ten pohled se taky mohl odehrát jinde a jindy.
Tiskni
Sdílej: