V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Praha, 30. 6. 2004 - Vychází červnové číslo časopisu Linux+, které je věnováno grafice.
Každé číslo je zahájeno smrští aktualit a novinek ze světa Linuxu, toto číslo se v tomto neliší. Aktuálně jsme zařadili analýzu problému kolem softwarových patentů, autorem je Hynek Hanke.
V nové rubrice Business najdete článek s názvem Kolik stojí Linux, Ivan Bíbr se pokouší shrnout informace pro vedoucí a manažery v takové formě, v jaké by je měli tito lidé dostávat. Distribucí čísla je Xandros 2.0 Standard, jež je také na CD. Nechybí tedy podrobná recenze.
Dlouho, dlouho jsme připravovali recenze účtovacích programů pro Linux, tímto číslem zahajujeme sérii recenzí, ve kterých chceme pokrýt všechna řešení pro Linux. Jako první si náš specialista přes ekonomický software Bohdan Milar vzal program HoneyCalc.
Rubrika Software je plná grafiky: Dia a Gimp, začátečníci si zase mohou přečíst vyčerpávající článek o fontech v Linuxu. Pokračuje také seriál o Sambě v rubrice Servery, kde najdete také představení firmy Stratus.
Praxe, zde nechybí velmi oblíbený seriál GNU nástroje a dále pak Obchodní grafika v OpenOffice.org. Srovnávací test je duelem Sodipodi a OpenOffice.org Draw.
Pravidelné rubriky už snad není nutno zmiňovat, snad jen rubriky Poradna nebo Rozhovor (Jeremy White). Na CD najdete demoverzi linuxového systému Xandros 2.0 Business Trial, druhý kotouč je bootovatelný (Slax 4.0.4) a obsahuje mnoho software pro Linux. Příjemné čtení!
Omlouváme se, že Linux+ opět vychází se zpožděním. Budeme se snažit postupně posouvat uzávěrky, abychom se dostali na standardní patnáctý den v měsíci.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
chapu, ze se asi snazite zaujmout sirokou cast ctenaru-useru, ale popis klikacich nastavovatek suse je dle meho nazoru zbytecny. (i kdyz chapu, ze reklama je reklama).
chci tim rici, ze by neskodilo pridat na odbornosti a jit vice do detailu. dobrym prikladem je serial gnu utils nebo programovani.
hodne zdaru.
666