Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Říká se, že odpověď na otázku v titulku vždy zní ne. Popravdě - u této otázky si to moc nedokážu představit. :-)
Co řeším? Jestli je lepší u statických metod a vlastností psát nejdřív klíčové slovo "static" a pak omezovač přístupu, nebo naopak.
Doteď jsem psal static public (resp. static protected, static private), připadalo mi to přehlednější. Jenže jsem zřejmě silně v menšině.
Co vy ostatní pisálci v napodobeninách Javy (např. PHP)? Jaký způsob preferujete?
Před puštěním sendmailu nejdřív smazat obsah adresářů /var/spool/mqueue
a /var/spool/clientmqueue
!
Kvůli pár testům s funkcí mail jsem si pustil sendmail. Krátce po spuštění (/etc/rc.d/rc.sendmail start
) začal počítač swapovat a v Gmailu se mi začala hromadit spousta nesmyslů. Ani jsem netušil, kolik jsem toho měl ve frontě...
Několikrát jsem se setkal s tím, že někdo tvrdil, že používá Linux hlavně kvůli jeho filozofii. Tak by mě zajímalo – co si pod tím mám představit (WTF), jaká je filozofie linuxu? Není to jen výmluva pro ty, kterým jde o styl a nechtějí si to přiznat?
Na latrýně to nikdo s určitostí nevěděl, třeba to někdo bude vědět tady.
Je to trochu off-topic, ale když už tu může být politika a ptačí chřipka…
Přemýšlel jsem, jestli existuje nějaký univerzální systém pro jednoznačnou identifikaci filmů a televizních pořadů. Něco jako je ISBN pro knihy a ISSN pro periodika, ale specielně pro hejbací obrázky. Nevíte někdo?
Tenhle spot je zdánlivě o dvou věcech: opět o pirátském software, ale taky o Linuksácích. A vlastně není ani o jednom.
Samozřejmě zdaleka ne většina, ale spousta aktivních uživatelů tohoto serveru takto smýšlí.
Leckdo se pohoršuje nad tím, že neoprávněné užívání softwaru je společensky přijatelné, narozdíl od krádeže. Jde o to, že softwaroví piráti nekradou. Krádeží osoba A získá majetek osoby B, o který tímto osoba B přijde.