Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Srovnáváš nesrovnatelné
Widle, Mrkvosoft, M$ Oppice – normálka.Problém je najít takové zkomoleniny ve hledání. A vzhledem k tomu, že to je portál o linuxu, tak zkomoleniny Windows nevadí, protože se ty zápisy stejně mažou.
Kdybys o mě něco věděl, tak bys použil nadávku jinou, ale rozhodně ne tuto.
Tady se toho už řešilo... No možná ne krádež, spíš asi neoprávněné využití cizí věci. Nevím jak nazvat stav, kdy můj program někdo použije aniž bych já mu to nějak dovolil. Zrovna teď děláme na větším projektu a představa, že jej pak uvidím někoho používat bez zaplacení není pro mě moc hezká.
Kdybys o mě něco věděl, tak bys použil nadávku jinou, ale rozhodně ne tuto.nehodlám zkoumat tvé sexuální preference, každopádně pokud bys tam byl celý, asi bys změnil názor na to, jak příjemné místo to je ...
... mnohokráte se to tu řešilo ...???to byla omluva pro mě, že holt nevydržím být neustále milý a korektní, nikoliv předpoklad, že každý musí znát celou historii ábíčka :-pTady se toho už řešilo...
Evidentně jsem tu nebyl, když se to tu řešilo, ale co bych měl používat místo krádež? Napadlo mě neoprávněné použití cizí věci. Nevím jak správně nazvat stav, kdy mi někdo ukradne program a pak na něm dál vydělává. Zkus mi navrhnout lepší výraz.
Já tomu říkám neoprávněné šíření díla. Pokud to jen užívá, pak neoprávněné užívání díla. Trestní zákon tomu říká "Porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi".
V tom hypotetické případě ti program nikdo neukradl. Jen ho neoprávněně šířil, čímž se dopustil trestného činu a možná ti způsobil škodu. V takovém případě můžeš kromě trestního oznámení podat i občanskoprávní žalobu o náhradu škody.
Widle, Mrkvosoft, M$ Oppice – normálka. Linuks, Linugz, Gnetoo – „seš s tím komolením trapnej“.Doufám, že máš svoje tvrzení nějak podložené, nebo je to jenom takové plácání do vody? Pro tvoji informaci, tak podložené tvrzení vypadá takto!
Komolení jmen vadí jen v určitých případech. Bohužel někteří nedokáží rozlišit, kdy a v jaké míře je to tolerovatelné.
Příklady: Pan Plešinger používá slovo "Linuks" s takovou frekvencí, že to nezní vůbec vtipně. Pokud by to použil v jednom zápisku do blogu (i ve dvou by to bylo snesitelné), dalo by se to brát jako v rámci možností dobrý vtip. Jenže on toto označení používal tak často až to začalo vypadat, že je pitomec. Mě osobně vadí víc než, že někdo používá nesprávná označení to, když někdo sám sebe prezentuje jako většího blbce než ve skutečnosti je.
Dalším příkladem je m&p používá výraz Lunex. Zde je základním problémem to, že tento výraz napsal do otázky. Já bych si nedovolila v (hypotetickém) případě, kdy bych vznášela dotaz týkající se nějakého produktu MS, napsat ani žádnou ze zkratek a překladů jako Wokna/příp. Okna, natož psát něco jako Widle nebo M$ Wolous. Chci dostat na svojí otázku korektní a pokud možno přesnou odpověď, a proto se zeptám korektně a přesně. Pokud chci provokovat, pak se nesmím divit, když mi někdo řekne, že jsem trapná.
M&p svůj výraz sice také používá velmi často, ale o tom jsem již psala.
Existují i případy, kdy je komolení vtipné a dokonce někdy může být i na místě - Debilan, Mindrák a podobné jsou poměrně běžná označení i tady, AFAIK zde byla i diskuze jak se vlastně komolí Gentoo (Gnetoo vypadá spíš jako překlep - některé reakce na zkomoleniny mohou vyplývat z dojmu, že jde o neúmyslný překlep, nebo zatím nezaviněnou nevědomost).
AFAIK zde byla i diskuze jak se vlastně komolí Gentoobyla - tuším, že jedna se rozpoutala poté, co se komusi nelíbilo, když jsem použil zkomoleninu Debilan
Kopírovanie určitého objemu stránok tlačenej publikácie, nie celej publikácie, je v ČR aj SR právne v poriadku. To je ten "fair use", o ktorom sa občas hovorí.Co se takhle domluvit, ať tu každý vystaví pár listů periodika, které kupuje? Budeme mít všichni všechno a "fair use" ;o)
Tiskni
Sdílej: