Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Tenhle spot je zdánlivě o dvou věcech: opět o pirátském software, ale taky o Linuksácích. A vlastně není ani o jednom.
Samozřejmě zdaleka ne většina, ale spousta aktivních uživatelů tohoto serveru takto smýšlí.
Tiskni
Sdílej:
Srovnáváš nesrovnatelné
Widle, Mrkvosoft, M$ Oppice – normálka.Problém je najít takové zkomoleniny ve hledání. A vzhledem k tomu, že to je portál o linuxu, tak zkomoleniny Windows nevadí, protože se ty zápisy stejně mažou.
Kdybys o mě něco věděl, tak bys použil nadávku jinou, ale rozhodně ne tuto.
Tady se toho už řešilo... No možná ne krádež, spíš asi neoprávněné využití cizí věci. Nevím jak nazvat stav, kdy můj program někdo použije aniž bych já mu to nějak dovolil. Zrovna teď děláme na větším projektu a představa, že jej pak uvidím někoho používat bez zaplacení není pro mě moc hezká.
Kdybys o mě něco věděl, tak bys použil nadávku jinou, ale rozhodně ne tuto.nehodlám zkoumat tvé sexuální preference, každopádně pokud bys tam byl celý, asi bys změnil názor na to, jak příjemné místo to je ...
... mnohokráte se to tu řešilo ...???to byla omluva pro mě, že holt nevydržím být neustále milý a korektní, nikoliv předpoklad, že každý musí znát celou historii ábíčka :-pTady se toho už řešilo...
Evidentně jsem tu nebyl, když se to tu řešilo, ale co bych měl používat místo krádež? Napadlo mě neoprávněné použití cizí věci. Nevím jak správně nazvat stav, kdy mi někdo ukradne program a pak na něm dál vydělává. Zkus mi navrhnout lepší výraz.
Já tomu říkám neoprávněné šíření díla. Pokud to jen užívá, pak neoprávněné užívání díla. Trestní zákon tomu říká "Porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi".
V tom hypotetické případě ti program nikdo neukradl. Jen ho neoprávněně šířil, čímž se dopustil trestného činu a možná ti způsobil škodu. V takovém případě můžeš kromě trestního oznámení podat i občanskoprávní žalobu o náhradu škody.
Widle, Mrkvosoft, M$ Oppice – normálka. Linuks, Linugz, Gnetoo – „seš s tím komolením trapnej“.Doufám, že máš svoje tvrzení nějak podložené, nebo je to jenom takové plácání do vody? Pro tvoji informaci, tak podložené tvrzení vypadá takto!
Komolení jmen vadí jen v určitých případech. Bohužel někteří nedokáží rozlišit, kdy a v jaké míře je to tolerovatelné.
Příklady: Pan Plešinger používá slovo "Linuks" s takovou frekvencí, že to nezní vůbec vtipně. Pokud by to použil v jednom zápisku do blogu (i ve dvou by to bylo snesitelné), dalo by se to brát jako v rámci možností dobrý vtip. Jenže on toto označení používal tak často až to začalo vypadat, že je pitomec. Mě osobně vadí víc než, že někdo používá nesprávná označení to, když někdo sám sebe prezentuje jako většího blbce než ve skutečnosti je.
Dalším příkladem je m&p používá výraz Lunex. Zde je základním problémem to, že tento výraz napsal do otázky. Já bych si nedovolila v (hypotetickém) případě, kdy bych vznášela dotaz týkající se nějakého produktu MS, napsat ani žádnou ze zkratek a překladů jako Wokna/příp. Okna, natož psát něco jako Widle nebo M$ Wolous. Chci dostat na svojí otázku korektní a pokud možno přesnou odpověď, a proto se zeptám korektně a přesně. Pokud chci provokovat, pak se nesmím divit, když mi někdo řekne, že jsem trapná.
M&p svůj výraz sice také používá velmi často, ale o tom jsem již psala.
Existují i případy, kdy je komolení vtipné a dokonce někdy může být i na místě - Debilan, Mindrák a podobné jsou poměrně běžná označení i tady, AFAIK zde byla i diskuze jak se vlastně komolí Gentoo (Gnetoo vypadá spíš jako překlep - některé reakce na zkomoleniny mohou vyplývat z dojmu, že jde o neúmyslný překlep, nebo zatím nezaviněnou nevědomost).
AFAIK zde byla i diskuze jak se vlastně komolí Gentoobyla - tuším, že jedna se rozpoutala poté, co se komusi nelíbilo, když jsem použil zkomoleninu Debilan
Kopírovanie určitého objemu stránok tlačenej publikácie, nie celej publikácie, je v ČR aj SR právne v poriadku. To je ten "fair use", o ktorom sa občas hovorí.Co se takhle domluvit, ať tu každý vystaví pár listů periodika, které kupuje? Budeme mít všichni všechno a "fair use" ;o)