Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na Slovensku platí cena 390,- Sk bez 19% DPH se splatností na slovenský účet! V den vydání časopisu potom obdržíte e-mailem odkaz pro stažení aktuálního čísla časopisu ve formátu PDF.
Při nákupu tohoto produktu zvolte způsob platby/dodání "Elektronický odběr". Nemusíte se obávat, že byste museli na poštu - odešleme vám pouze e-mail s odkazem na PDF soubor. Platba probíhá zálohovou fakturou, kterou vám taktéž zašleme e-mailem.
V případě, že chcete započít předplatné od konkrétního čísla časopisu (možno i zpětně), uveďte prosím do poznámky, od kterého čísla máme předplatné započít, v opačném případě bude předplatné uvažováno počínaje číslem, které je aktuálně v distribuci.
V pondělí 17. října 2005 vychází nové číslo časopisu LinuxEXPRES, věnované tentokráte mobilním technologiím. Je k dispozici na stáncích po celé ČR i SR, dále v internetových obchodech shop.qcm.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz a Stinet.sk.
Tématem čísla je spolupráce Linuxu a mobilních zařízení, zejména mobilních telefonů. Tomu je věnována i příloha Anny Bernáthové pojednávající o softwaru, kterým lze mobilní telefony ovládat. Součástí přílohy je také článek Tomáše Klose o práci s technologií Bluetooth.
Ve stejném duchu se nese také rozhovor s vývojářem Michalem Čihařem, který se podílí na vývoji aplikací, jež jsou zmiňovány v příloze. Zdeněk Štěpánek ve své reportáži zachytil zkušenosti, které nasbíral při stavbě komunitní sítě ve Varnsdorfu - Budování komunitní WiFi sítě.
Druhým dílem se uzavírá série o kódování zvuku od Tomáše Hanuska, částí o Fortranu pokračuje seriál o programovacích jazycích (Lukáš Faltýnek) a Juraj Šípoš se vydal po stopách vývoje grafického prostředí X Window System.
Svatopluk Vít podrobně rozebral simulátor Racer, který přináší perfektní zážitek. V sekci Distro se objevuje recenze originální minidistribuce Puppy Linux z pera téhož autora.
Pokračuje seriál o BASHi, tentokráte o podmínkách, stálé rubriky Internet, make install či Okénko do oken jsou opět plné zajímavých informací. Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran tohoto čísla ve formátu PDF.
Více informací o časopise LinuxEXPRES naleznete na stránkách www.LinuxEXPRES.cz.
QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux, nově Mandriva Linux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2003, 2004 a 2005.
Firma QCM zajišťuje instalaci a provoz firemních serverů a stanic především na platformě Linux.
Milan Woff, obchodní ředitel QCM, s.r.o.
milan.woff@qcm.cz
tel.: +420 538 702 700
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: