Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »LightKeeper je aplikace, která komplexně zabezpečuje provoz, administraci a monitoring poštovního serveru. Díky aplikaci LightKeeper se stává administrace serveru přehlednou a jednoduchou, což ocení i technicky méně zdatní uživatelé. Veškerá nastavení se provádí přes www prohlížeč. Aplikace je tím dostupná z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu. Pro bezpečné přihlášení k aplikaci je administrační prostředí chráněno heslem.
Základ systému tvoří OS Linux Debian Sarge. Tato linuxová distribuce byla vybrána pro vysokou stabilitu a bezpečnost systému. Celá aplikace LightKeeper je postavená na databázi MySQL a administračním rozhraní napsaném v PHP. Rozhraní bylo navrženo pro jednoduchou správu systému kombinovanou s prvky vysoké bezpečnosti administrace. Databáze zajišťuje rozhraní mezi uživatelem a systémem. V databázi jsou uloženy veškeré informace o emailových účtech, nastavení FTP přístupů, nastavení www domén, statistiky o přijatých mailech, odchycených spamech a virech atd.
Aplikace LightKeeper umožňuje:
Pro snadný přehled a orientaci je aplikace vybavena statistickými funkcemi, které umožní i plánování případných upgradů celého systému:
Statistika poskytuje:
Poštovní systém je chráněn kvalitním antivirem ClamAV a špičkovým antispamovým systémem Spamassassin, který je eliminuje narůstající množství spamu na internetu. Antivirus sám provádí denně automatický update virové databáze a některých svých dalších částí, takže je stále k dispozici aktuální verze na serveru. Filtr na Antispam je doplněn i o bayesovskou analýzu mailu a tím se s dobou nasazení stává víceméně nepřekonatelnou branou pro spamové e-maily.
Bližší informace o projektu najdete na internetové adrese http://www.lightkeeper.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: