Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
LightKeeper je aplikace, která komplexně zabezpečuje provoz, administraci a monitoring poštovního serveru. Díky aplikaci LightKeeper se stává administrace serveru přehlednou a jednoduchou, což ocení i technicky méně zdatní uživatelé. Veškerá nastavení se provádí přes www prohlížeč. Aplikace je tím dostupná z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu. Pro bezpečné přihlášení k aplikaci je administrační prostředí chráněno heslem.
Základ systému tvoří OS Linux Debian Sarge. Tato linuxová distribuce byla vybrána pro vysokou stabilitu a bezpečnost systému. Celá aplikace LightKeeper je postavená na databázi MySQL a administračním rozhraní napsaném v PHP. Rozhraní bylo navrženo pro jednoduchou správu systému kombinovanou s prvky vysoké bezpečnosti administrace. Databáze zajišťuje rozhraní mezi uživatelem a systémem. V databázi jsou uloženy veškeré informace o emailových účtech, nastavení FTP přístupů, nastavení www domén, statistiky o přijatých mailech, odchycených spamech a virech atd.
Aplikace LightKeeper umožňuje:
Pro snadný přehled a orientaci je aplikace vybavena statistickými funkcemi, které umožní i plánování případných upgradů celého systému:
Statistika poskytuje:
Poštovní systém je chráněn kvalitním antivirem ClamAV a špičkovým antispamovým systémem Spamassassin, který je eliminuje narůstající množství spamu na internetu. Antivirus sám provádí denně automatický update virové databáze a některých svých dalších částí, takže je stále k dispozici aktuální verze na serveru. Filtr na Antispam je doplněn i o bayesovskou analýzu mailu a tím se s dobou nasazení stává víceméně nepřekonatelnou branou pro spamové e-maily.
Bližší informace o projektu najdete na internetové adrese http://www.lightkeeper.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: