abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Bezpečnostní upozornění

    V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost HP.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:33 | IT novinky

    O víkendu proběhla demopárty Outline 2026. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na 16 bajtové, opravdu šestnáct bajtové, zvukově obrazové demo Wake Up! 16b (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.5 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 21:00 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2026. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 19:00 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu Core 26. Vychází z Ubuntu 26.04 LTS a podporováno bude 15 let. Ubuntu Core je minimální neměnný operační systém určený pro vestavěné systémy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 16:22 | Nová verze

    Bylo vydáno OpenBSD 7.9. Po dlouhé době opět se songem: Diamond in the Rough.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 16:00 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 151.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 151 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1672 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    LinuxExpo: Red Hat místo SUSE

    15. 2. 2005 | Tisková zpráva | Tiskové zprávy | 4032×

    Již popáté se v Praze uskuteční konference a veletrh LinuxExpo, největší středoevropská přehlídka informačních technologií spojených s Linuxem a open source software.

    LinuxExpo se za několik let svého trvání stalo jednou z nejvýznamnějších platforem pro propagaci a popularizaci dané oblasti IT, určenou nejen odborníkům a firemní klientele, ale také široké veřejnosti. Tento široký záběr umožňuje také kombinovaná forma výstavy a paralelně probíhajícího pestrého konferenčního programu. Přes rostoucí komerční specializaci nezapomíná LinuxExpo ani na neziskové a vzdělávací projekty, které se představí v rámci Free Linux Zone, připravované ve spolupráci se serverem Linuxsoft.

    Místo SUSE Linuxu se letos v konferenční části LinuxExpa podrobně představí distribuce Red Hat. Prezentovat ji bude distributor v ČR a partner LinuxExpa, firma Servodata. Rozsáhlou prezentaci bude mít již tradiční generální partner, společnost IBM, a hlavní partner, společnost SGI. Partnerem LinuxExpa je také místní zástupce Mandrakelinuxu, společnost QCM.

    LinuxExpo se bude konat od úterý 12. do čtvrtka 14. dubna 2005 v hotelu Olympik v Praze. LinuxExpo tedy návštěvníkům již nezasáhne do víkendových plánů. Po všechny dny konání bude probíhat jak konferenční program, tak doprovodná výstava.

    Rezervace míst na konferenci, stejně jako získání volných vstupenek na dny pro veřejnost, bude opět umožněno prostřednictvím on-line registrace na internetové adrese www.linuxexpo.cz. Tam také zájemci naleznou kompletní a aktualizované informace o tomto ročníku LinuxExpa.

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.