V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Naše řešení je postaveno nad operačním systémem Linux (konkrétně Debian GNU/Linux stable) a obsahuje následující komponenty:
Itonis podporuje rozvoj Open Source Software (OSS), přičemž některé OSS komponenty ve svém produktu i využívá. Například enkodér je postaven nad frameworkem GStreamer. Další komponenty jsou vytvořeny zcela od základu naším týmem (aplikační server, streamer, clusterové úložiště).
ITonis podporuje Open Source, zatím především tím, že opravy a vylepšení vracíme zpět komunitě, která je bez problémů akceptuje. Dále zvažujeme uvolnění některých komponent našeho řešení pod některou z OSS licencí, a tím i jejich zpřístupnění široké odborné veřejnosti. V našem týmu jsou kolegové, kteří se podíleli (nebo stále podílejí) na vývoji gcc, Mplayeru, GStreameru, ortp atd.
Rádi bychom posílili náš tým o:
Pokud byste se chtěli dozvědět více, kontaktujte nás prosím na adrese hr@itonis.tv nebo telefonním čísle +420 296 578 180. Další informace můžete najít na našich webových stránkách - http://www.itonis.tv/en/career-opportunity.
ITonis Inc. je firma se sídlem ve státě Nevada, USA. Jejím posláním je vyvíjet a provozovat platformu pro poskytování IPTV a VoD služeb. Kompletním vývojem a řízením technického řešení je pověřena dceřiná společnost ITonis CZ s.r.o. se sídlem v Praze.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: