V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Pořadatelé odborné konference LinuxExpo 2006 a obecně prospěšná společnost Liberix přinášejí již tradičně neziskovým a vzdělávacím projektům v oblasti Open Source software možnost vystavovat či přednášet na výstavě a konferenci LinuxExpo zcela zdarma.
Největší středoevropská výstava a konference o Linuxu a Open Source software proběhne letos ve dnech 10. - 12. dubna v hotelu Olympik Praha a je určena všem, kdo působí na poli Linuxu a Open Source software. Již po šesté se zde setkají zástupci Open Source komunity, podnikatelské sféry, veřejné správy a odborné veřejnosti.
Jako každoročně umožní pořadatelé této konference, prezentaci nekomerčních projektů a vzdělávacích programů z oblasti Open Source softwaru zdarma.
„Smyslem naší nabídky je pomoci všem, kteří přispívají k rozvoji Linuxu a Open Source softwaru, neboť jsme si vědomi odpovědnosti vůči neziskové vývojářské komunitě za její podíl na rozvoji svobodného softwaru. Zúčastnit se mohou týmy i jednotlivci, ať už jsou to autoři užitečných softwarových projektů, vzdělávacích programů nebo občanské iniciativy propagující svobodný software,“ říká Michal Franěk, ředitel společnosti Exponet, která konferenci a výstavu LinuxExpo každoročně pořádá.
Nekomerční části je věnována samostatná sekce, nazvaná po předchozích úspěšných ročnících "Free & Open Zone". Zájemci mohou na LinuxExpo 2006 bezplatně představit své aktivity právě v rámci "Free & Open Zone" a seznámit tak se svou činností odbornou i laickou veřejnost. Tato akce jim navíc otevírá možnost najít pro svůj projekt další spolupracovníky či komerčního partnera nebo sponzora.
Partnerem a odborným garantem sekce „Free Open Zone“ se v tomto roce stala obecně prospěšná společnost Liberix, která má s pořádáním komunitních akcí bohaté zkušenosti.
„Vzhledem k tomu, že se LinuxExpo nezadržitelně blíží, je třeba, aby zájemci o bezplatnou prezentaci co nejdříve kontaktovali zástupce společnosti Liberix a dohodli se na způsobu prezentace,“ připomíná Michal Franěk.
Kontaktní údaje a další aktuální informace o konferenci LinuxExpo 2006 jsou k nalezení na www.liberix.cz a www.linuxexpo.cz.
Pro další informace kontaktujte:
Za Exponet s.r.o.
Michal Franěk
michal.franek@expo-net.cz
Za Liberix
Bohdan Milar
bohdan.milar@liberix.cz
LinuxExpo - je největší středoevropská výstava a konference o Linuxu a Open Source software. Pro účastníky a návštěvníky je tato akce dokonalou možností prezentace, propagace a výměny informací nejen na poli Linuxu a Open Source, ale celého světa IT. Mezi významné partnery této konference za dobu jejího trvání patřily společnosti IBM, Hewlett-Packard, SGI, Aktis, SuSE, Servodata a další. Více na www.linuxexpo.cz.
Exponet s.r.o. - pořadatel odborně zaměřených konferencí, veletrhů a výstav. Portfolio služeb zahrnuje pořádání firemních prezentací, seminářů, tiskových konferencí a společenských akcí a realizaci výstavních expozic a stánků na tuzemských i zahraničních veletrzích. Mezi největší pořádané akce patří konference a výstavy: LinuxExpo, Small Business Solutions a IP Telephony Workshop. Více na www.expo-net.cz.
Liberix o.p.s - obecně prospěšná společnost zabývající se propagací a podporou svobodných informačních technologií, především počítačového softwaru (operační systémy, programy, dokumentace, obraz, zvuk apod.), který autoři nabízejí ostatním k neomezenému používání, rozšiřováni a upravování. Více na www.liberix.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: