Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Návštěvníkům vývojáři představí své vlastní projekty, do jejichž vývoje se však mohu sami návštěvníci aktivně zapojit, nebo až budou projekty finální, budou si je návštěvníci moci zakoupit jako hotové produkty. Přednášky budou v angličtině a vstup na konferenci je zdarma.
Josefa Průšu, jednoho z hlavních vývojářů 3D tiskárny RepRap, kterou nedávno předvedl na ČT2 v pořadu Na plovárně dne 29. ledna 2012. Ukáže vám, jak si vymodelovat a vytisknout nejrůznější předměty denní potřeby i vlastní prototypy.
Františka Fuku, filmového kritika a překladatele, herního vývojáře a výraznou osobnost českého Internetu, ten vám představí své „bondovské hodinky“ Dynawa.
Štěpána Bechynského z Microsoftu, který vám odpoví na otázku „Co dělá vaše kočka, když nejste doma?“ s pomocí otevřeného software .NET Micro Framework a otevřeného hardware .NET Gadgeteer.
Z Německa přijede Christoph Mair, vývojář otevřeného smartphone OpenPhoenux, který si můžete dle libosti upravovat a vylepšovat podle vlastních představ a potřeb.
Nebudou chybět přednášky a praktické workshopy od lidí z brněnského Red Hatu a pražské pobočky SUSE pro vývojáře mobilních aplikací. Ukážeme vám, jak vypadá populární Raspberry Pi, počítač za 25 dolarů o velikosti kreditní karty, určený pro velké i malé děti. Je schopen přehrávat FullHD filmy a naučit děti ve školách programovat.
A to není rozhodně vše, o dalších přednáškách a workshopech se dozvíte v programu konference na webu: http://www.openmobility.eu/cs/
V závěru proběhne vyhlášení vítěze soutěže vývojářů otevřených mobilních aplikací o smartphone Nokia N9. Telefon do soutěže věnovala společnost Nokia Czech Republic, s.r.o.
Partnery Konference Openmobility 2012 jsou firmy Red Hat Czech s.r.o. a Nokia Czech Republic, s.r.o., mediálním partnerem je populární český magazín LinuxEXPRES. Prostory pro konání konference poskytla Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Konferenci pořádá již třetím rokem občanské sdružení Openmobility.
Očekáváme návštěvníky z celé České republiky i Evropy.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
otevřeného software .NET Micro Framework a otevřeného hardware .NET GadgeteerNo to je teda otevřený, když je vývojový prostředí bez zdrojáků a funguje jaksi náhodou pouze ve Windows.
.NET Micro Framework 4.1 SDK: Supported Development Environments: Microsoft Visual Studio 2010 or Microsoft Visual C# Express Edition 2010 Supported Operating Systems: Windows XP; Windows Vista; Windows Server 2008; Windows 7
.NET Gadgeteer development requires that you have Microsoft Visual Studio installed on your computer.Prostě klasická otevřenost Microsoftu.