Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
No s priponami je to jedno. Starsie verzie 1.1.* pouzivaju priponu .thtml Novsie verzie 1.2.* pouzivaju priponu .ctp
Avsak nie je problem si to prepnut podla potreby a to danou direktivou v controlleri
/**
* File extension for view templates. Defaults to Cake's conventional ".ctp".
*
* @var string
* @access public
*/
var $ext = '.ctp';
K súboru /pages/home.ctp
a samotným Router rules
sa dostaneme v ďalších častiach seriálu. V tejto časti to bola len ilustrácia a je tam uvedené, že úvodnú stránku môžeme zmeniť v danom súbore. Vyššie v článku spomínam, že práve úvodná strana je zobrazená na adrese / a žiadne iné adresy sa tam neuvádzajú, takže by k nepochopeniu alebo zmäteniu nemalo dôjsť. Ale ako hovorím, určite sa k tomu podrobne dostaneme.
echo $html -> charset("utf-8");
Tohleto jsem nikdy nepochopil... rekl bych, ze to jen problematizuje spolupraci s externim koderem (musi se zabyvat PHP) a zneprehlednuje markup. Prinos nevidim zadny. Je mi jasny, ze se bez toho lze bez problemu obejit, jen nechapu proc nekdo investuje cas do vyvoje takove veci.
echo $html -> charset();
a vlozi ti to default kodovanie, ktore si si nastavil. A to plati aj o inych veciach, ktore sa daju jednoducho nastavovat na jednom mieste a su platne pre celu aplikaciu.
Tiskni
Sdílej: