abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Bystroushaak avatar 27.5.2014 11:00 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Příloha:
    To se něco nepovedlo ve formátování, ne? Vypadá to hrozně a je to obtížně čitelné. Imho by to měly být nadpisy a ten text asi neměl být odsazen.
    27.5.2014 11:25 696
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    A já si zrovna říkal, že to konečně jde číst, místo tuny odstavců je to jen odsazené a neruší. Proti těm tunám textu v jednom odstavci co tu občas jsou, je tohle v klidu.
    Bystroushaak avatar 27.5.2014 11:44 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Vypadá to špatně. Amatérsky a rozbitě. Je to imho v kontrastu se zbytkem a obsahem, který je jinak naprosto v pořádku.
    28.5.2014 08:32 696
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Vypadá to špatně. Amatérsky a rozbitě.
    Pouze z tvého pohledu, z Mého ne.
    |🇵🇸 avatar 27.5.2014 11:29 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Ha, barbar! Nezná definition list! Mou tajnou úchylku...
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Bystroushaak avatar 27.5.2014 11:42 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Já proti nim nic nemám, pokud to vypadá co k čemu. Tohle vypadá nečitelně, jako slitej blok textu.
    |🇵🇸 avatar 27.5.2014 12:45 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Ehm, nečitelně to vypadá hlavně kvůli širokému oknu.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Bystroushaak avatar 27.5.2014 13:34 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Nečitelně to vypadá, i když to zúžím. Hlavně proto, že se to slejvá* (stejně vypadající "nadpis/pojem" zasahuje do bloku textu, který ho vysvětluje, přitom není nijak odlišen). V podstatě jediné co to používá od oddělení položek je odsazení. Žádná změna fontu, žádný margin, dokonce ani velká/malá písmena.

    Je to samozřejmě tvůj článek, tak dělej co uznáš za vhodné, ale osobně bych tohle nikdy nepoužil. Esteticky to nevypadá dobře a prakticky to snižuje čitelnost a orientaci v textu.

    *Takhle:
    xxxxxxxxx
        xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxxxx
        xxxx xxx xxxxxx xx xxxxxx x xx xxxxxx xxx
    xxx x xxxxx xx xxxx
        xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx
        xxxxx xx x xxxxx xx xxxxxxxx xxx xxxxxx
    xx xxx xxxx
        xxxxxxx x xxxxx xxxxxxx xxxxx xx xxx xxxxx
        xxxx xxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxx
    
    vs
    xxxxxxxxx
        xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxxxx
        xxxx xxx xxxxxx xx xxxxxx x xx xxxxxx xxx
    xxx x xxxxx xx xxxx
        xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx
        xxxxx xx x xxxxx xx xxxxxxxx xxx xxxxxx
    xx xxx xxxx
        xxxxxxx x xxxxx xxxxxxx xxxxx xx xxx xxxxx
        xxxx xxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxx
    
    či lépe
    xxxxxxxxx
        xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxxxx
        xxxx xxx xxxxxx xx xxxxxx x xx xxxxxx xxx
    
    xxx x xxxxx xx xxxx
        xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx
        xxxxx xx x xxxxx xx xxxxxxxx xxx xxxxxx
    
    xx xxx xxxx
        xxxxxxx x xxxxx xxxxxxx xxxxx xx xxx xxxxx
        xxxx xxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxx
    
    nebo nejlépe tradičně:
    xxxxxxxxx
     xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxxxx
     xxxx xxx xxxxxx xx xxxxxx x xx xxxxxx xxx
    
    xxx x xxxxx xx xxxx
     xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx
     xxxxx xx x xxxxx xx xxxxxxxx xxx xxxxxx
    
    xx xxx xxxx
     xxxxxxx x xxxxx xxxxxxx xxxxx xx xxx xxxxx
     xxxx xxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxx
    
    |🇵🇸 avatar 27.5.2014 13:42 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    To je věc stylopisu. Ve svém uživatelském mám kurzivu pro definovaný pojem v seznamu, ale to je IMHO detail – větší problém mám vůbec s šířkou stránky, proto taky používám jeden vertikální monitor. (Odsazení mimochodem považuju za korektní, ostatně v české sazbě by vypadalo ekvivalentně, akorát inverzně, tedy bez vertikálních mezer).
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Bystroushaak avatar 27.5.2014 15:36 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    To je věc stylopisu.
    Jo. Přijde mi to podstatnější, než bezchybnost textu co do gramatických chyb.
    ale to je IMHO detail
    Jak se to vezme. Já to třeba nečetl. Prostě nehodlám nutit můj ospalý mozek, aby se v tom bordelu vyznal. To bych si na to musel vzít pravítko.
    proto taky používám jeden vertikální monitor.
    Abclinuxu nemá úplně nejšťastnější layout, to je fakt.
    Bedňa avatar 28.5.2014 21:11 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Příloha:
    To je vec názoru, mne zas tá biela vypálila oči, to som nemal otvárať na vešer :)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Bystroushaak avatar 28.5.2014 23:00 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Věc názoru to určitě je. Ale všimni si, jak často se to na webu používá a zkus se zamyslet, jaký to asi tak může mít důvod.
    |🇵🇸 avatar 29.5.2014 01:09 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Všimni si, jak často se na webu používá <br>.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    27.5.2014 12:47 koudy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Mate nekdo zkusenosti s "brass monkey"?

    Ne ze bych chtel vymenit ovladac za mobil, jen me zajima, zda je to vubec pouzitelny, vzhledem k odezvam nekterych wifi.

    Pochopil bych, ze tim pujde celkem pekne ovladat nejaka adventura, ale pro skakacky/strilecky bych cekal, ze bude rozhodujici uz par desitek milisekund...
    Dreit avatar 27.5.2014 18:26 Dreit | skóre: 15 | blog: Dreit a jeho dračí postřehy | Královehradecký kraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!

    Nic o tom nevím, ale možná by stálo za to vyzkoušet USB tethering

    Nope
    27.5.2014 13:18 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    400 MB RAM? Podla grafiky by som povedal, ze to ma bezat na Celerone 266 MHz, 32MB RAM a 8MB Rage Pro.
    |🇵🇸 avatar 27.5.2014 13:34 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Ono se to hýbe dost rychle a je to dynamicky generované, do toho nějaké efekty s částicemi. K tomu ten framework, je to na 64bitu a počítám to se vším všudy. Po spuštění je to sice jenom do 150 MiB, jenže pak to pozvolna roste.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Drom avatar 27.5.2014 13:55 Drom | skóre: 24 | Kdyne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Teda, taková vykrádačka seriálu Ťuk a Bzuk :D
    27.5.2014 14:20 Roslav | skóre: 6 | blog: mamblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Co sa tyka originality napadu, mne to (aspon z clanku) pripomina skor ten typ hier, kde vystrelujete rozne zvieratka (jezkov/tucniaky) do vysky resp. dialky, ktorych je tony.
    Hmmpf... Niečomu tak deterministickému ako počítače sa jednoducho nedá veriť.
    |🇵🇸 avatar 27.5.2014 14:30 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Ani ne, protože u vystřelování zvířátek záleží jenom na nalezení optimálního úhlu na začátku a pak už jen štěstí, zatímco tohle je normální arkáda jako ta věc s formulemi (vyhýbat se autům, dokud nedojde palivo) nebo Spy Hunter.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    28.5.2014 01:05 Roslav | skóre: 6 | blog: mamblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    No, to bolov tych skorsich, neskor to uz tiez chcelo vyhybat sa a podobne.
    Hmmpf... Niečomu tak deterministickému ako počítače sa jednoducho nedá veriť.
    progdan avatar 27.5.2014 23:25 progdan | skóre: 34 | blog: Archař | Teplice/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!

    Na Race The Sun ujizdim uz docela dlouho (no, vlastne od te doby co je na Steamu linuxova verze). Na jednu stranu je to trochu deprimujici, protoze kdyz uz se clovek konecne dostane nekam dal, tak naboura a musi znovu uplne od zacatku. Na druhou stranu je to takova hra typu "tak to zkusim jeste jednou, ted uz se to urcite povede" - a najednou jsou tri rano :-). Navic se mi moc libi ten minimalisticky design sveta a pekna hudba (sice porad dokola to samy, ale IMO to do te hry skvele sedi).

    Collecting data is only the first step toward wisdom, but sharing data is the first step toward the community.
    9.6.2014 22:35 Tomix nologin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Race the Sun!
    Podle screenů remake ataráckého STEALTH.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.