abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1986 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    Joseph avatar 25.7.2008 00:32 Joseph | skóre: 7 | blog: No_bullshiting_please | Ba'aretz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    Neviem ako je to s orientaciou na PHP4 ked na webe uvadzaju ako odporucane PHP5.

    Vid: recommended: Apache 2; at least php 4.3, recommended: php 5.1+) link
    אם אין אני לי, מי לי; וכשאני לעצמי, מה אני; ואם לא עכשיו, אימתי.(פרקי אבות, פרק א, משנה יד
    25.7.2008 14:14 Peter Tuhársky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    To je síce pravda, ale pokiaľ viem, eGW sa vyvíja stále kompatibilne s PHP4. Ohľadom spätnej kompatibility prebiehala diskusia, ale neviem o tom, že by sa od PHP4 už upustilo.
    28.7.2008 10:32 Peter Tuhársky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    Skontroloval som to. Verzia 1.4 mala tieto požiadavky: * minium php 4.3+, recommended php5.1+ (some functionality require php5.1+ notification & importexport app) * MySQL 4.1+, recommended 5.0+ (most parts still work with 4.0, not working are pricelist in projectmanager and knowledgebase) or * Postgres 8.0+ (there are unconfirmed problems with 7.4 and 8.2 on update)

    Práve čerstvo vyšlo oznámenie o vydaní testovacej verzie eGroupWare 1.6

    Táto verzia už má nasledovné závislosti: * minium php 5.1+, recommended php5.2+ * MySQL 5.0+ * Postgres 8.0+ (there are unconfirmed problems with 7.4 and 8.2 on update)

    V každom prípade, oplatí sa nasadiť aktuálne verzie PHP a MySQL.
    25.7.2008 12:15 LLLi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    ...používáme toto řešení již cca.2 roky a jsme max.spokojeni. Běží nám to na Linux openSUSE 64bit. Databázi jsme zvolili MySQL. A hardware máme asi až předimenzovaný. CPU INTEL Dual Core s 4MB Cache, 8GBG RAM, 500 GB disk + 250 GB. To nám nebylo líto koupit když jsme to srovnávali s komerčním řešením od MS. Takhle jsme si to nainstalovali sami a používá to cca.15 lidí denně a to i z domu i z kanceláře. Doporučuji !!!
    OndraZX avatar 25.7.2008 14:57 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    Pri vyberu groupware reseni jsem o eGroupware taky uvazoval. Vyhrala to ale Zimbra - nabizi prece jen "komfortnejsi" prostredi = vice se blizi klasicke desktop aplikaci. Hlavne postovni klient je velmi slaby - pri firemnim nasazeni klasicka "webovka" v PHP nestaci. Zimbra je Ajax aplikace - jeji moznosti oproti PHP jsou nesrovnatelne.
    25.7.2008 16:13 Peter Tuhársky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    Poštový klient v podobe klasického webmailu, akým je FelaMiMail, skutočne neposkytuje prílišné pohodlie, je vhodný naozaj skôr v núdzových prípadoch. Avšak mali sme tu zamestnanca, ktorý ho bez sťažností používal cca pol roka, namiesto tučného klienta, takže v praxi overil, že sa to DÁ :-) Keď sme ho upozornili na možnosť komfortnejšieho Thunderbirda, skonštatoval, že ten webmail mu plne stačí a je spokojný.

    V starších verziách eGW sa vyskytoval AnglesMail, čo bol dosť ambiciózny program, ale autor pravdepodobne stratil čas/motiváciu dokončiť ho, a tak zostal v nahromadených chybách a bol nakoniec z balíka vyradený.

    Nepochybujem, že Zimbra má komfortnejšieho mailového klienta -je to ale v podstate otázka koncepcie. Z pohľadu pošty je naozaj jedno, ako sa k nej pristupuje, ak sa používa IMAP. Na PC bude zaiste najkomfortnejšou voľbou tučný klient, a mobilnejšie zariadenia majú aj tak najkomfortnejších svojich integrovaných klientov.

    Ale ak ide o zachovanie jednotného prístupu, a vyžaduje sa, aby e-mailový klient bol integrálnou súčasťou grupvéru, napríklad kvôli jednoduchšej správe oproti tučným klientom, tak samozrejme eGW v tomto ohľade stráca bodíky.
    OndraZX avatar 25.7.2008 18:44 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    Z pohľadu pošty je naozaj jedno, ako sa k nej pristupuje, ak sa používa IMAP.
    No groupware se nasazuje prave proto, aby bylo vse propojene - napr. v e-mail klientu potvrzuji zaslane terminy kalendaru. Proto si myslim, ze e-mail klient je dulezitou soucasti groupware baliku.
    25.7.2008 16:14 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    Ha, zrovna jsem checknul stav zimbry a voiala, už je i čeština. Nasazoval jsem jí na začátku roku a to ještě nebyla.
    OndraZX avatar 25.7.2008 18:47 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    Ha, zrovna jsem checknul stav zimbry a voiala, už je i čeština. Nasazoval jsem jí na začátku roku a to ještě nebyla.
    Mam to trochu na svedomi (pro nasi firmu ji Helix84 prelozil) - byl bych rad kdyby uzivatele reportovali chyby v prekladu - ja mam zoufale malo casu.
    27.7.2008 13:17 CandySan | skóre: 11 | blog: bonzacek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    eGroupWare vypada velmi zajimave a mam hned nekolik firem kam bych to okamzite mohl nasadit, ale nemuzu se zatim vyporadat s jednou malou drobnosti: kdyz dovolim vytvareni uctu z mail serveru (automaticke vytvoreni usera pote co username/heslo pro imap projde), tak se nove vznikly user jmenuje "New User" a ma spravny email. Potreboval bych userovi dovolit aby se pojmenoval spravne (kdyz totiz odesle mail, tak protistrana v mail klientovi vidi, ze mu napsal "New User" {spravna@mail.adresa}).

    Vim, ze to muze nastavit admin, ale radeji bych kdyby se mohl user pojmenovat sam. Nevite nekdo jak toho docilit? diky
    30.7.2008 06:26 Peter Tuhársky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    Keď som dopĺňal preklad slovenskej verzie, bolo tam ohľadom tejto oblasti viacero nových reťazcov.

    Nič nesľubujem, ale možnože vo verzii 1.6 toto pôjde lepšie.
    1.8.2008 03:04 CandySan | skóre: 11 | blog: bonzacek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    Diky!

    prozatim jsem to nenasel a tak jsem to prubezne trapil a zkousel. Nakonec jsem si nasadil i verzi 1.6 (kde to mimochodem take neni neni, ale zas na druhou stranu necham pridavat usery jen adminem a tim problem vymizi).

    Zatim jeste cenicham kolem synchronizaci a az tohle poresim (resp. se samo poresi), tak to bude parada! Nyni, kdyz synchronizuju pomoci sync + funambol adresar z TB, tak to prenasi jen jmena a nic jineho (predevsim ne mail adresy). Chtel bych to propojit s tb, outlookama a telefonama a pak muzu svejm oveckam konecne udelat radost :-) (a sam opustit scheduleworld)
    31.7.2008 23:00 Medvěd
    Rozbalit Rozbalit vše Zajímavá alternativa
    Na rovinu přiznám že jsem roky spokojeným administrátorem systém Lotus Domino/Lotus Notes - proto mírná zaujatost:-) Existence tohoto sw ukazuje, že svobodný software si umí najít cestu i do oblasti groupware. Jediné, co by mě u komerčního nasazení trochu děsilo, je podpora a další rozvoj tohoto systému. Přeci jen u molochů typu IBM nebo MS lze očekávat nějakou formu rozvoje a podpory. Na druhou stranu komunitní projekt bude lépe reagovat na požadavky uživatelů, na což velcí výrobci dost často kašlou (oni přece sami ví, co je pro uživaele dobré).

    Zajímalo by mě nasazení eGroupware - počet instalací, podíl na trhu z pohledu velikosti firem a oborů činnosti. Tj. jak moc se tento projekt rozšiřuje po světě.

    Díky autorovi, jsem zase o něco chytřejší:-)
    1.8.2008 11:43 Peter Tuhársky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zajímavá alternativa
    Pohľadal som ten prieskum z roku 2006, odkaz je na

    http://www.egroupware.org/index.php?page_name=wiki&wikilang=en&wikipage=Survey+Results

    Ale PDF sa nedá stiahnuť.

    PS: Ako správny člen komunity som to už ohlásil ,-)
    6.8.2008 06:46 jerry
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eGroupWare 1.4 - komplexné riešenie pre grupvér
    nevíte o nějakém podobnám free projektu, který by měl češtinu. Egroupware mi stále háže chyby při různých akcích a mailový klient je úplně nefunkční kvůli nekompatibilitě pearového modulu. Požadovaná verze nějak není k dispozici.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.