Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Malý dotaz : Jaktože má Mandriva tak pěkné písmo oproti ostatním distrům? Když si ještě vzpomenu, když jsem instaloval 2008, tak to bylo podobné. Vyhlazování a celkově vzhled písma byl pěkný na Mandrivě a všude jinde (na jiných distribucích) jsem s písmem bojoval...
A ještě se přidám s dotazem, nevíte co je to přesně za systémové fonty ?
Přehrávače videa: A co Kaffeine ?
Ten tam je a samozřejmě funguje, dokonce se při instalaci bonusů z CZ edice nainstaluje místo toho default přehrávače (ten jde pryč). Důvody jsou celkem podrobně rozebrány v knize (stručně: podle autorského týmu toho momentálně umí nejvíc, proto ho preferujeme).
KDE má k dispozici velmi pěkný monitor systému, který se mi líbí víc než to, co je k dispozici v GNOME.
Tak to Vas zklamu, ale od KDE 4.2 vypada Monitor Systemu v KDE podobne jako ten v GNOME. Podobnou funkcionalitu ale umi i applety.
>Rovnou na úvod si vysvětlím, proč není v recenzi verze 4.2. Je to z prostého důvodu, že ji zatím standardní aktualizační systém Mandrivy 2009 neobsahuje, a nutit uživatele zjišťovat, kde se nachází verze 4.2 a jak ji přidat do systému, mi přijde zbytečné a od Mandrivy poněkud nešťastné (od uvedení verze 4.2 uběhl již celý měsíc
Pro Mandrivu není nová verze updatem (až na výjimky). Má to někde v updates policy, takže se tomu nedivím. Dle mého by toto mohli dát alespoň do oficiálních backports...
Vyzkoušený postup update na KDE 4.2 je na forum.mandrivalinux.cz.
Tiskni
Sdílej: