Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Hledej chybu u sebe. Mně to funguje ok i na F13 i na F14.
PS.: Píšeš sem jen v depresích nebo máš takovou náladu dlouhodobě ?
yum repolist
. Vyzkoušej prosím, jestli ti tento příkaz proběhne v rozumném čase a jestli nehlásí nějaké chyby.
yum clean all && yum updatejestli ti to nacita repozitare.
Mezi hlavními novinkami je zde Spice, kompletní open source řešení pro interakci mezi virtualizovanými desktopy se vzdáleným přístupem k virtuálním strojům QEMU. Toto vydání také zahrnuje Meego, Amazon EC2 cloud či kompilátor jazyka D.
Hmm, škoda že ve screenech nic z toho nenajdu.
$ readelf -l bibble5 |grep -i stack GNU_STACK 0x000000 0x00000000 0x00000000 0x00000 0x00000 RWE 0x4
Yast a Zypper
pak nechce nic jiného. Sice Fedora má Yum, který není vůbec zlý, ale možnosti jsou o něco omezené. Chybí mi třeba volba "Instalovat vše v tomto seznamu", třeba to FC má, jen jsem se špatně koukal.
Chybí mi třeba volba "Instalovat vše v tomto seznamu"A co jiného dělá yum install se seznamem argumentů?
multimedia
tam byla daná jen pro příklad. Je to na mé virtuální mašině, kde již je vše jak má být. Dělá to, že nainstaluje nebo udělá to co si v těch volbách zvolíš - je jich tam celkem dost. Lze tím blokovat balíčky proti změnám apod.
yum groupinstall
yum grouplist -v
yum groupinstall nazev-groupy
Jardíka
, že nepůjdou přidat programy přes GUI nástroj tak celou distribuci pošle do koše a vrátí se k widlím.
Tiskni
Sdílej: