abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    kouzer avatar 9.5.2007 06:18 kouzer | skóre: 11 | Mladá Boleslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Pěkné..
    Linux user #448944.
    kozzi avatar 9.5.2007 19:22 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Moc pěkný, ale je tamn pár pravopisných chyb, což většinou moc nevadí. Ale v jednom případě je to zavádějíci viz. rozdíl mezi x68_64 a x86_64 ;-)
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    9.5.2007 20:11 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Pravopisné chyby prosím vypsat, ať je mohu opravit. Dík.
    kozzi avatar 9.5.2007 20:31 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    No, koukám že jich pár ubylo. Jiank možná to není překlep, ale hned na začátku píše autor balíku(což je správně, ale mám pocit, že chtěl napsat balíčku, jelikož i nadále v textu používá daný výraz).
    Potom tam je věta "Uvedeme se příklad.." myslím že yb tam mělo být Uvedeme si příklad...
    A ještě to si ale nejsem jistý se mi zdá že u věty "...nastavte hodnotu na custom nebo custom:LicenseName a licenci umístěte..." by mělo být před nebo čárka
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kozzi avatar 9.5.2007 20:34 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Zde popsaný PKGBUILD je použitelný pro sestavení balíčku se zdrojových souborů dostupných v archivech.
    ze zdrojových balíčků - z koho z čeho 2.pád
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    9.5.2007 21:23 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Díky za upozornění. Opravil jsem (až na tu čárku před "nebo").
    kozzi avatar 9.5.2007 21:35 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    JJ OK, proč vůbec tam nemá být čárka?
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    otula avatar 9.5.2007 22:31 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)

    Protože v případě, že jde o libovolně zaměnitelné alternativy, čárka se nepíše. Třeba Koupím hrušky nebo jablka.

    Pokud se nejedná o libovolně zaměnitelné alternativy, čárka se tam píše. Líbí se ti to, nebo na to máš jiný názor?

    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    kozzi avatar 9.5.2007 22:34 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    JJ díky. Jsem sám, komu se zdá čeština občas až příliš složitá?
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    otula avatar 9.5.2007 22:50 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Nejsi, znám takových spoustu :-) Už jsi dobuildil to icc? Já už z něj mám hlavu na prasknutí a naprosto to vzdávám. Pokud bys s tím dospěl k úspěchu, můžeš o tom napsat pár řádek do blogu (pravopisné chyby ti odpustím;-) )
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    kozzi avatar 9.5.2007 22:54 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Jo zatím se mi to jesště stahuje, takže to nechám přes noc vybuildit a o víkendu si stím pohraju, a blog o tom určitě napíšu.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    otula avatar 9.5.2007 22:59 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Ten balíček je hotový okamžitě. Nekompiluje se. Hlavně si pak hned oprav tu konfigurák /etc/ld.so.conf :)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    10.5.2007 01:47 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Co je na ní složitého? :-D
    10.5.2007 10:51 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    A když přijdu z nákupu s jablky i hruškami? Mě učili (ale možná to je profesionalání deformace), že když je poměr XOR, tak se čarka píše.
    otula avatar 10.5.2007 16:36 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    To je jedno. Klidně můžeš koupit i ananas a brambory :-) Čeština není matematika ;-)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    9.5.2007 23:04 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Koukám, že redakce se rozhodla, že probere všechny možné balíčkovací systémy - rpm už tu bylo, teď Gentoo a Arch... bude taky něco pro Debian?
    Quando omni flunkus moritati
    Vykook avatar 9.5.2007 23:55 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    A nebylo uz před lety?
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.
    freshmouse avatar 10.5.2007 07:49 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Repríza?
    10.5.2007 11:01 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Bylo? Já nevím, hledal jsem, nenašel jsem.
    Quando omni flunkus moritati
    10.5.2007 11:31 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    Nebylo. Nejbližší balíčkovacímu systému Debianu byl článek Zdroje balíčkov pre Ubuntu. Takže pokud by se našel někdo, kdo by chtěl popsat debianní balíčky, ať se mi prosím ozve, budu jen rád.
    freshmouse avatar 10.5.2007 15:53 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Balíčkovací systém Arch Linuxu - 3 (PKGBUILD, makepkg, AUR)
    To bych potřeboval, poněvadž jsem začal mít zájem tvořit balíčky (pro osobní i cizí potřebu) pri Ubuntu. Už mám patřičné odkazy v záložkách, že se po tom mrknu... Článek by mi ale ušetřil čas (na nějakou dobu). ;-)
    14.5.2007 23:02 zbynek
    Rozbalit Rozbalit vše Jak hlasovat v AURu?
    Asi jsem trouba, ale jak se hlasuje v AURu? Žádnou volbu pro hlasování u balíčků nemám, používám Konquer 3.5.6. Díky
    14.5.2007 23:15 zbynek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak hlasovat v AURu?
    Už jsem na to došel, musím si vytvořit účet a přihlásit se :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.