Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Prohozenej fn a control je zlo největší. Když na tom člověk dělá furt, tak to asi jde, ale při střídání strojů je to příšerný.
Ani ne, závisí spíš na prostředí, přepínání je pak jednoduché, je to jak s těmi rozdílnými rozvrženími klávesnice. Doma používám ergonomickou klávesnici s ANSI rozložením, jinak dělám na thinkpadu s ISO rozložením a jinak umístěnými klávesami jako Ctrl, AltGr, Delete atd. Přepnutí trvá asi minutu, někdy ani to ne.
Taky jsem si prošel peklem výběru "obyčejné" klávesnice s multimediálními tlačítky. Po dlouhém hledání jsem skončil u Logitech Media Keyboard k200 a jsem plně spokojený.
to mě nedávno definitivně zdechla moje oblíbená chicony 2971To je vůbec možný? Já mám léta asi tři a jedou všechny... čistím kompresorem příležitostně (když do ní naleju čaj), nebo ve vaně (sprchou nebo bez nástavce z hadice, voda hezky pod tlakem).
Velke shifty, tab, bacspace. Jednoradkovy enter.
To právě není až tak jednoduché. Ne každá to má takhle -- podle národního rozložení, stejně jako u té v článku. Taky ji někde mám, ale zase tak úžasná mi nepřišla, ostatně se od té multimediální v článku skoro neliší.
It's not a bug, it's a feature. Nelze reklamovat.Tak to bych se hádal. Prodávají to jako klávesnici s podsvícením nebo pískající klávesnici s podsvícením? Však dneska není problém, aby měnič pro CCFL trubice pracoval na 50kHz i výš...
Já mám MX518 na mnohá doporučení (včentně /g/entlemanů) a nemůžu si ji vynachválit.
Což o to, já jsem taky se svým trackballem a M500 spokojený, jenom chci ukázat, že mezi levnými myšmi se tu a tam dá najít nějaká slušná. Podobně mezi obyčejnými klávesnicemi jsou nějaké použitelné (Dell QuietKey, nějaké scissor-switche atp.).
O klávesnici mluvit netřeba, 6GV2 je klávesnice se kterou se dají jiné klávesnice roztloukat v hmoždýři na konfety.
Dáme bitku. Já půjdu s Chicony KB-7903. 2,2kg Model M bohužel nemám.
Tiskni
Sdílej: