Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Off-screem vykreslování je nyní v Direct3D výchozí volbouNeměl autor na mysli Off-screen? Jinak co se týče Winelib, je možné, že to není úplně ta "nej, nej cool cesta", ale dřív jsem používal Wine právě pro testování a odlaďování aplikací které jsem chtěl portnout na Widle. Co mi běželo v pohodě na Wine, mi běželo absolutně bez problémů na Windows... Nevím tedy jak je tomu teď, protože už dlouho se portováním na Widle nezabývám (jednak je už dávno nepoužívám a jednak, dost vývojářů, kteří používají multiplatformní freemworky na widlích na nás taky stejně z vysoka kašle... )
Od tý doby co jsem si pohrál s nastavením KVM QEMU jsem nadmíru spokojenej a nemám potřebu hledat jiný řešení.
bez moznosti uzivatelu pridavat nove bez schvaleni.To přidávání štítků někomu funguje? Mně teda už min. půl roku ne.
"IMO celkově dost postrádají smysl. Osobně bych to dal pryč."Zas až tak bych to nehrotil. Osobně jich využívám když hledám informace (mimo vyhledávače), je to pro mě někdy dokonce lepší, než odkazy pod články. Ale probrat by potřebovaly, to je fakt.
Jsou automatickýJak jsou generovany automaticky? Kdyz se kouknu na nektere stitky, jsou "podedene" z naprosto nesouvisejich clanku.
Tiskni
Sdílej: