abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1991 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Datové schránky

    Skupina zaměřená na koordinaci a shromažďování informací prospěšných projektu Multiplatformní přístup pro datové schránky.

    Informace o skupině
    Založena: 5. 10. 2009
    Členů: 26
    Článků: 0
    Wiki stránek: 7
    Dotazů: 22
    Akcí: 0
    Čtenost: 28 %
    Skóre: 19


    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Dotaz: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie

    21.6.2010 08:42 Janek
    Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    Přečteno: 2854×
    Zdravim, na webu DS http://www.datoveschranky.info/spisova-sluzba je informace o ukonceni možnosti přihlášení pomocí session cookie. Neni ale stanoveno zadne datum. Ted jsem ale nekde zahlidnul, ze tim datem ma byt 1.7.! Nemate nekdo blizsi info?

    Odpovědi

    21.6.2010 09:06 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    Je to tak, od 1. 7. nebude tento způsob přihlášení podporován. Podle mne to neznamená, že hned od 1. 7. nebude dostupný, protože je to uprostřed týdne a odstávky se dělají o víkendu – ale spoléhat se na to nedá.
    21.6.2010 10:04 Janek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    Díky za info, je k tomu někde oficiální sdělení nebo je to ve stylu "jedna paní povídala"?
    21.6.2010 10:37 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    Je to v této prezentaci a potvrzeno v diskusi pro vývojáře spisových služeb (registrace). Na obojí vedou odkazy ze stránky Pro dodavatele aplikací třetích stran.
    21.6.2010 10:48 Janek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    Zdravim, oboje zdroje jsem mel k dispozici, proto jsem postnul tenhle dotaz.

    Tak nejak mi to nepripadalo jako dost oficialni informace.

    Diky.
    21.6.2010 12:08 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    O ničem oficiálnějším nevím, a ISDS ani žádný oficiálnější informační kanál nemá.
    21.6.2010 14:24 Janek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    Na registračním dopise ISDS jsem dostal www.datovestranky.info

    Občasné odstávky, změna na SHA2 tam publikovány byly, tak bych čekal třeba tam ...

    ;-)
    21.6.2010 11:55 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    Jsou na to nase knihovny pripraveny?
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    21.6.2010 21:07 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie

    libisds používá rušený způsob autentizace. Bezstavový jsem tehdy dělat nechtěl, protože to znamenalo různá URL podle způsobu přihlášení.

    A vzhledem k tomu, že se jsem se o zrušení dozvěděl právě teď, tak nic nemohu slíbit.

    Docela mě nadzdvihla formulace v prezentaci Telecomu, že informování o změnách bude veřejné. V závorce se krčí poznámka „veřejné jen pro ty, co s ministerstvem mají podepsáno memorandum“.

    21.6.2010 23:56 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie

    Upravený kód je v gitovém repozitáři. V podstatě se jednalo o odmazávání stávajícího kódu :)

    Vzhledem k tomu, že jsem tento týden chtěl vydat novou verzi s podporou XML dokumentů, tak se vydání trochu zdrží. Vzápětí bude následovat další verze s podporou nových funkcí (AuthenticateMessage), které se v nové specifikaci objevily.

    1.7.2010 21:47 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    Jenom kdyby to někdo nezaregistroval: Vydal jsem verzi 0.3.1, která obsahuje jak nový způsob přihlašování, tak i podporu XML dokumentů.
    1.7.2010 12:41 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    Podle zatím neoficiálních informací se bude starý způsob autentizace vypínat postupně – v průběhu července na testovacím prostředí a na produkčním prostředí pravděpodobně v servisní odstávce předběžně plánované na polovinu září. Oficiálně to prý bude zveřejněno na datoveschranky.info.
    1.7.2010 13:46 Janek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    Poté, co jsem spěšně předělal náš systém na Basic autentizaci jsem si také přečet, že to bude až tak v září. No nic, aspoň to mám hotový.

    Jen jedna věc: Zatím co při použití www.mojedatovaschranka.cz vypadlo připojení tak 6x na 10000 zpáv, ale teď po zavedení ws1.mojedatovaschranka.cz spadne stahování každé 50. zprávy.
    27.7.2010 13:11 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie
    Nejnovější termíny vypnutí starého způsobu přihlašování:
    • 13.8.2010 bude přihlašování Variantou 1 vypnuto v rámci Testovacího prostředí (czebox.cz).
    • 18.9.2010 bude přihlašování Variantou 1 vypnuto v rámci Produkčního prostředí (mojedatovaschranka.cz).
    25.8.2010 22:21 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie 19. 9. 2010
    20.9.2010 20:38 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ukončení možnosti přihlášení pomocí session cookie

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.