V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tak, desktop mi již před pár měsíci úspěšně zkočkovatěl, teď přišla řada na mobil – totiž pardón, na mobil, internetové brouzdátko a přehrávač, to vše v jednom malém a opravdu moc hezkém balení :-)
A mimochodem, tahle šelmička dostala jméno Eddie :-)
Tiskni
Sdílej:
Já vím, že se to špatně poslouchá, ale jsou to jenom nástroje. Navíc někdy dost nepřátelské (stahovat si extra aplikaci, jen aby si člověk mohl vypnout agresivní slovníkové doplňování textu).Jistě že jsou, a to, že jim dávám jména, snad ještě neznamená, že je za nástroje nepovažuji – ostatně pokud vím, většina lidí si své nástroje (
Znám ten pocit, když si člověk pořídí drahou hračku a má chuť ji ukázat celému světu. Nicméně někdy to není nejlepší řešení. Doporučuji Vám místo iPhone velebit své blízké. Ti to aspoň ocení.Tak to není, iPhona mám již pár týdnů a důvod, proč jsem sem snímek jeho obrazovky dal, není nutkání chlubit se. Jen jsem si všiml, že tady několik lidí dalo snímky svých mobilů, které poháněl tučňák, tak jsem si řekl, proč sem nepřihodit snímek jednoho, kterého pohání ďáblík?
Chápu, když někdo představuje svou skutečně vyladěnou plochu, když našel nějaké obzvláště přívětivé pozadí nebo když má Linux na nějakém exotickém zařízení. Ale tohle skutečně zavání provokací, obzvlášť na tomto serveru.Provokací? Mac OS X přece taky UNIX! A v iPhonu neběží nic jiného, než osekaná a upravená verze Mac OS. Jako provokaci bych to chápal, běžel-li by můj mobil na Windows Mobile, nebo zkrátka na něčem, co nemá s open-source pramálo společného. Takto ale ne
A důvod, proč ho nepřihodit? Protože na něm není nic zajímavého, oficiální fotky jsme všichni viděli a Váš má leda jiné pozadí :o)A teď si představte, že by se podle tohoto měřítka soudily všechny vložené snímky. Docela by to tady zelo prázdnotou. A to by byla velká škoda