Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
články (0) zprávičky (0) otázky ve fóru (1) komentovaných diskusí (0) pojmy ve slovníku (0)
Možná by bylo dobré ukázat nějaké plody tvé práce. Tvůj web, projekty na kterých ses podílel. Psaní článku na abíčku není ani tak o vydělávání peněz jako spíš o zkušenostech s ... čímkoliv kolem linuxu.
Mě osobně komerční přístup (vydělávát peníze pro peníze), přijde odpornýVerim, ze 90% zamestnancu chodi do prace kvuli penezum. Prijdou ti odporni?
protoze to jsou ty penize, co se pujci tem co cerpaji uver.Odkdy pujcuji banky penize, ktere MAJI? Banky pujcuji penize virtualni (vlastne jen poskytuji neco jako teoretickou zaruku). Presune se par cisel na tvoje konto, pak z tvyho konta na jine konto, z toho zase na jine... a nikdo nemusi videt realne ani korunu. Natoz aby ty penize musela banka realne mit... coz by se videlo, kdyby si najednou vsichni usmysleli penize v hotovosti vybrat :P
Do této chvíle jsem o tobě věděl jen to, že chceš prachy za články. Celou dobu jsem se chtěl dovědět něco víc...
A lidi se nedaji posuzovat podle aktivity v diskuzich, kdyz potkas na ulici cloveka taky hned nevidis jaky ma IQ.Já vím, a proto jsem chtěl další informace. Do této chvíle si žádné nezveřejnil...
Jak jsem psal někdy dříve. V naší ulici je krámek, kde mě dobře znají, několikrát jsem jim poradil co by se dalo vylepšit a občas s něčím pomůžu. Když se občas stane, že nemám dost peněz, nebo (když jdu ze školy kam peníze nenosím) tak si s klidem nakoupím s tím, že to zaplatím někdy pak. Prostě si věříme. A v tu chvíli ty peníze opravdu nepotřebuju, a pokud bych je neměl dlouhodobě, mohl bych to splatit nějakou protislužbou.
Přesně tak. Původně jsem to chtěl napsat hned do toho prvního příspěvku, ale nechtěl jsem provokovat.
A pokud si tím chce JEN vydělávat peníze, tak to ať sem radši nepíše...A ja se vzdycky naivne domnival, ze zalezi na kvalite clanku a ne na tom, jestli si jeho napsanim chce nekdo vydelat, nebo ho bude psat jen tak ...
K otázke: zarábať môžu aj ľudia čo ešte nemali 18 (pokiaľ to nenaruší ich mravný vývoj - ale to tu snáď nehrozi ) Nemyslím, že by v tom mal byť problém.
Tiskni
Sdílej: