Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Pokud si nikdo z vás nevšiml, dotyčný se ptal jak to udělat. Cím to mu možná jasné je.ehm... na vsechny zminene veci je spousta navodu, casto staci jen nakopnout, pokud ne tak se ozve znovu vzhledem k tomu ze uz byly zminene nas, esd a dalsi tak sem jenom pridal dalsi alternativu, ktera by mu mohla vyhovovat, a to, ze bude prehravat na notasu (pokud to zvladne proc. a sit), coz je jeste jednodussi nez rozchodit nas
Tahat soubory po síti a přehrávat na cílovém zařízení samozřejmě jde, ale proč, že? Co když mám jako "mediální centrum" mnohem výkonější mašinu ale prostě mi vadí chrčení hardisku a svistot DVD mechaniky? Posílat pouze data pro zobrazení a přehrání na terminál mi přijde jako méně náročné. Samotného by mne zajímalo jak na to. Asi nezbyde než zalovit jinde.na tichost komponent se neptal a na DVD uz vubec ne, s tim terminalem sem to trocha nepochopil, muzete to lip zformulovat ?
xterm -display <ip_stroje>:<Xserver>..tak i pro zvuk existuje něco podobného i pro přesměrování zvukových dat. Bohužel s tím nemám větší zkušenost. Práce se zvukem není pro mě až takovou prioritou. Nicméně nějaké polopatické how-to jsem zatím nepotkal.
nasd -b
, pripadne pred tim upravime konfiguraci v /etc/nasd.conf.
Na X klientovi nastavime promennou DISPLAY a zkusime prehrat zvuk prikazem auplay pisnicka.au
. Nemame-li zadny zvukovy soubor, muzeme otestovat audial 123
, ktery vyloudi patricne DTFM tony.
Tim je cela konfigurace hotova a zvuk se prenasi po siti vzdy za aktualnim X serverem.
Pak nasleduje konfigurace multimedialnich programu. Nativni podporu pro NAS ma MPlayer, XMMS, SDL knihovna, myslim ze i Wine. Pokud program umi jen OSS, muzeme prelinknout libaudiooss knihovnu.
Jako bonbonek muzeme vyzkouset auphone
a zatelefonovat mezi dvema pocitaci na kterych bezi NAS demon.
Tiskni
Sdílej: