Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Pokud si nikdo z vás nevšiml, dotyčný se ptal jak to udělat. Cím to mu možná jasné je.ehm... na vsechny zminene veci je spousta navodu, casto staci jen nakopnout, pokud ne tak se ozve znovu vzhledem k tomu ze uz byly zminene nas, esd a dalsi tak sem jenom pridal dalsi alternativu, ktera by mu mohla vyhovovat, a to, ze bude prehravat na notasu (pokud to zvladne proc. a sit), coz je jeste jednodussi nez rozchodit nas
Tahat soubory po síti a přehrávat na cílovém zařízení samozřejmě jde, ale proč, že? Co když mám jako "mediální centrum" mnohem výkonější mašinu ale prostě mi vadí chrčení hardisku a svistot DVD mechaniky? Posílat pouze data pro zobrazení a přehrání na terminál mi přijde jako méně náročné. Samotného by mne zajímalo jak na to. Asi nezbyde než zalovit jinde.na tichost komponent se neptal a na DVD uz vubec ne, s tim terminalem sem to trocha nepochopil, muzete to lip zformulovat ?
xterm -display <ip_stroje>:<Xserver>..tak i pro zvuk existuje něco podobného i pro přesměrování zvukových dat. Bohužel s tím nemám větší zkušenost. Práce se zvukem není pro mě až takovou prioritou. Nicméně nějaké polopatické how-to jsem zatím nepotkal.
nasd -b
, pripadne pred tim upravime konfiguraci v /etc/nasd.conf.
Na X klientovi nastavime promennou DISPLAY a zkusime prehrat zvuk prikazem auplay pisnicka.au
. Nemame-li zadny zvukovy soubor, muzeme otestovat audial 123
, ktery vyloudi patricne DTFM tony.
Tim je cela konfigurace hotova a zvuk se prenasi po siti vzdy za aktualnim X serverem.
Pak nasleduje konfigurace multimedialnich programu. Nativni podporu pro NAS ma MPlayer, XMMS, SDL knihovna, myslim ze i Wine. Pokud program umi jen OSS, muzeme prelinknout libaudiooss knihovnu.
Jako bonbonek muzeme vyzkouset auphone
a zatelefonovat mezi dvema pocitaci na kterych bezi NAS demon.
Tiskni
Sdílej: